Netflix'in Yunan mitolojisine dayanan yeni dizisi KAOS'un ilk tanıtım videosu yayınlandı

Netflix'in Yunan mitolojisine dayanan yeni dizisi KAOS'un ilk tanıtım videosu yayınlandı
Netflix
Netflix'in Yunan mitolojisine dayanan yeni dizisi KAOS'un ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Charlie Covell'in (The End of The F***ing World) senaristliğini, All3Media ve Brightstar'ın yapımını üstlendiği dizi, kara mizah bir yapım olarak mitolojide konu alınanları yeniden tasavvur edecek. Sezonu 10 bölüm sürecek ve politika, güç, yer altı dünyasındaki yaşam gibi temalar da yer alacak.

Zeus (Jeff Goldblum) uzun zamandır Tanrıların Kralı statüsünün tadını çıkarmaktadır. Ta ki bir sabah uyanıp alnında bir kırışıklık keşfedene kadar. Nevroz başlar ve onu tehlikeli, paranoyak bir yola sokar. Zeus düşüşünün yaklaştığına ikna olur ve her yerde bunun işaretlerini görmeye başlar.

Zeus'un bir zamanlar güvenilir kardeşi olan Yeraltı Dünyası Tanrısı Hades (David Thewlis), karanlık egemenliği üzerindeki kontrolünü gizlice kaybetmektedir. İşlenmeyi bekleyen bir yığın ölü vardır ve huzursuzlukları giderek artmaktadır. Tanrıların Kraliçesi Hera (Janet McTeer), Dünya üzerinde - ve Zeus üzerinde - kendine özgü bir şekilde egemenlik kurmaktadır. Ancak Zeus'un artan paranoyası yüzünden gücü ve özgürlüğü tehdit altına girer ve Zeus'un asi oğlu Dionysos (Nabhaan Rizwan) kontrolden çıkıp babasıyla kozmik bir çarpışmaya doğru yol alırken harekete geçmek zorunda kalır.

Dünya'da insanlar değişim için can atmaktadır ancak Deniz, Fırtına ve Deprem (ve Atlar) Tanrısı Poseidon (Cliff Curtis) daha çok süper yatının büyüklüğü ve bir sonraki partinin nerede olduğuyla ilgilenmektedir. Ölümlülerin refahı onu pek ilgilendirmez. Ne yazık ki bu ölümlülerden bazıları bunun farkına varmaya başlıyor...

Bu ölümlüler - Riddy (Aurora Perrineau), Orpheus (Killian Scott), Caneus (Misia Butler) ve Ari (Leila Farzad) - hayatın farklı kesimlerinden geliyorlar ve hepsi Zeus'a karşı savaşta kozmik olarak bağlantılılar. Her birinin oynayacağı çok farklı bir rol vardır ve içlerinden herhangi birinin kaderi Tanrıları alaşağı etmek olabilir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER