İlker Kaleli'nin başrolünde olduğu La pasión turca'nın yayın tarihi belli oldu!

İlker Kaleli'nin başrolünde olduğu La pasión turca'nın yayın tarihi belli oldu!
Başrollerinde İlker Kaleli ile Maggie Civantos'un yer aldığı "La pasión turca" (Türk Tutkusu) dizisinin yayın tarihi belli oldu. Antonio Gala'nın 1993 tarihli erotik romanının uyarlaması olarak ekrana gelecek dizi 24 Mart itibarıyla Antena 3 kanalında yayınlanacak. 

Atresmedia'ya bağlı dijital platform ATRESplayer PREMIUM'un da ekrana getireceği dizinin çekimleri İstanbul'da ve Madrid'de gerçekleştirildi. İspanyol, Türk ve İtalyan oyunculardan oluşan bir kadrosu olan La pasión turca, Güzel Sanatlar alanında profesör olan Olivia'nın kocasıyla yaptığı Türkiye gezisinde tanıştığı rehber görünümlü tacir Yaman'la olan ilişkisine odaklanıyor.

İntihara teşebbüs ettikten sonra İstanbul'daki bir hastanede komadan uyanan Olivia, kaçakçılık nedeniyle soruşturulan Yaman'la olan iş birliği hakkında sorgulanmaya başlıyor. Hapisten kurtulabilmek ve otoritelerce korunabilmek için Olivia'nın Yaman'a dönmesi ve yaptıklarını polise bildirmesi gerekmektedir. Peki, Olivia kendisini mi yoksa Yaman'ı ve aşk hikâyesini mi kurtaracak?

Kaleli'nin canlandırdığı Yaman karakteri ülkesine aşık, baştan çıkarıcı ve karizmatik; Mezopotamya kültürü hakkında uzman ve bir antika dükkanı sahibi olarak tanıtılıyor. Evli ve bir erkek çocuk sahibi olan Yaman, ortağı Emir'le birlikte Suriye ve Irak gibi ülkelerden sanat eserlerini yasa dışı biçimde kaçırıyor. Olivia'dan hayatıyla ilgili detayları saklayan Yaman, onu kendi işinde kullanmak istiyor.

Iñaki Peñafiel'in yönetmen koltuğunda oturduğu La pasión turca'nın yapımını Atresmedia TV ve Buendía Estudios üstlendi. Senaryoyu Irene Rodríguez ve Esther Morales kaleme aldı. Dizinin sezonu 6 bölümden, bölüm süreleri ise yaklaşık 50 dakikadan oluşuyor.

Gala'nın romanı 1994 yılında film olarak da uyarlandı. Georges Corraface (Yaman) ve Ana Belén (Desideria) başrolde yer aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER