Prime Video ve Harlan Coben yeniden bir araya geliyor: Lazarus

Prime Video ve Harlan Coben yeniden bir araya geliyor: Lazarus
Tomo Brejc; Aliona Adrianova; Pip Bourdillon
Amazon Prime Video ve Harlan Coben yeniden bir araya geliyor.

Variety'nin özel haberine göre Prime Video, Harlan Coben ve Danny Brocklehurst'ten psikolojik gizem gerilim türünde bir dizi sipariş etti. Coben ve Brocklehurst'ün orijinal fikrine dayanan dizinin başrollerinde Sam Claflin, Bill Nighy ve Alexandra Roach yer alıyor.

Coben, Brocklehurst ve yapım şirketi Quay Street, daha önce Netflix'in büyük ilgi gören Fool Me Once adlı roman uyarlamasında birlikte çalıştılar. Coben'in romanlarından Shelter ise dizi uyarlamasıyla 2023'te Prime Video'ya geldi, ancak tek sezonda kaldı.

Coben halihazırda roman uyarlamaları için Netflix'le anlaşma halinde. Ancak bu dizi orijinal fikre dayandığı için anlaşma dışında kalıyor.

Şu anda "Lazarus" adını taşıyan dizinin, babasının intiharından sonra eve dönen ve açıklanamayan rahatsız edici deneyimler yaşamaya başlayan bir adamı takip edeceği söyleniyor. Laz, babasının ölümünün ve 25 yıl önce kız kardeşinin öldürülmesinin gizemiyle boğuşurken, kısa sürede bir dizi faili meçhul cinayete karışır. 

Claflin, tüm hayatını geçmişinin acılarından kaçarak geçirmiş saygın bir adli tıp psikoloğu olarak tanımlanan Laz'ı canlandıracak. Ancak şimdi evine döndüğünde nihayet bununla yüzleşmek zorunda kalıyor. 

Bill Nighy, Doktor Lazarus ya da Dr. L. rolünü üstlendi. Psikolog olan Doktor Lazarus; Laz, Jenna ve Sutton'ın babası. Çevresinde sevilen bir figür olarak oğlunun cazibesini, kuru mizahını ve karizmasını paylaşıyor. 

Roach, Jenna Lazarus'u canlandıracak. Karakterin tanımı şöyle: "Kız kardeşinin öldürülmesinden bu yana Jenna kendini ruhani pratikler dünyasına gömmüştü ama şimdi erkek kardeşi eve dönüp açıklanamayan olaylar yaşamaya başlayınca, kendi geçmişindeki sırlarla yüzleşmek zorunda kalır."BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER