Netflix'ten 3 Harlan Coben uyarlaması daha geliyor

Netflix'ten 3 Harlan Coben uyarlaması daha geliyor
Netflix
Fool Me Once (Beni Kandıramazsın) dizisinin başarısından memnun olan Netflix, Harlan Coben uyarlamalarına yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Coben imzalı üç romanın daha dizi olması için hazırlıkların sürdüğü öğrenildi.

Deadline'ın haberine göre bunlardan ikisi "Missing You" ve "Run Away" romanlarının mini dizi uyarlaması olacak. Fool Me Once'ı ekrana taşıyan ITV destekli yapım şirketi Quay Street Productions, iki dizinin de yapımını üstlendi. Coben, önceki projelerde olduğu gibi yönetici yapımcı olarak yer almaya devam edecek.

Coben/Netflix uyarlamalarından Stay Close'un iki bölümünü yazan Victoria Asare-Archer, Missing You'nun senaryosunu kaleme alacak. Prodüksiyonun Bahar aylarında başlaması planlanıyor. Fool Me Once dizisini kaleme alan Danny Brocklehurst ise Run Away'in uyarlamasını yazacak.

Missing You, ayrıldığı nişanlısıyla bir flört uygulamasında denk gelen Dedektif Kat Donovan'ın kendisini babasının cinayetiyle ilgili bir gizemin içinde bulmasını konu alıyor. Dizinin bölümlerini Sean Spencer yönetecek.

Run Away, en büyük kızı Paige evden kaçan Simon'ı takip ediyor. Paige, bir parkta uyuşturucuya bulaşmış ve savunmasız bir halde bulunur. Simon'ın arayışı onu tehlikeli bir yeraltı dünyasına götürür ve burada karşılaştığı şok edici bir şiddet eylemi hayatını daha da sarsar.

Hazırlıkları süren bir diğer Harlan Coben uyarlaması ise "Just One Look". Radio Times'a konuşan Harlan Coben, projenin çekimlerinin sürdüğünü ve Polonya dizisi olarak ekrana geleceğini açıkladı.

Usta yazarın romanları ABD'de geçse de uyarlamalar Fransa, İngiltere ve Polonya gibi farklı ülkelere taşınabiliyor. Netflix'in ikinci Coben uyarlaması Hold Tight dizisi de Polonya yapımı bir proje olarak ekrana gelmişti. Kitabın 2017'de izleyiciyle buluşan ilk uyarlaması ise hikâyeyi Fransa'ya taşıdı ve diziyi TF1 kanalı yayınladı.

Just One Look'ta Grace Lawson, bir dizi yeni aile fotoğrafını eline aldığına karşısına oraya ait olmayan bir fotoğraf çıkar. En az yirmi yıl öncesine ait, içinde kocası Jack'e oldukça benzeyen bir adamın da olduğu bir fotoğraf.

Jack kendisi olduğunu inkar etse de o gece fotoğrafı yanına alarak ortadan kaybolur. Grace, fotoğrafı almak için her şeyi yapmaya hazır bir katilden ailesini korumak ve bu sırada kendi trajik geçmesinin karanlık köşeleriyle yüzleşmek zorundadır.

Not: Harlan Coben, Deadline'dan önce yayımlanan Radio Times haberinde aslında iki proje üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirtiyor. Diğer proje ise detay vermediği ama Güney Amerika temelli olduğunu söylediği bir dizi uyarlaması. Dolayısıyla dördüncü bir uyarlama için hazırlıkların sürüyor olma ihtimali de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER