Don Cheadle, Muhammed Ali dizisi Fight Night'ın kadrosuna dahil oldu

Don Cheadle, Muhammed Ali dizisi Fight Night'ın kadrosuna dahil oldu
Chris Pizzello
Don Cheadle, Muhammed Ali dizisi Fight Night'ın kadrosuna dahil oldu.

Tam ismi "Fight Night: The Million Dollar Heist" olan dizi, NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock'ta yayınlanacak. iHeartPodcast imzalı aynı adlı podcaste dayanılarak Shaye Ogbonna ve Will Packer tarafından hazırlanıyor ve Jason Horwitch (Echo 3) showrunner olarak görev alıyor. Universal Television ise yapımını üstleniyor.

Dini gerekçeyle Vietnam Savaşı'nda yer almak üzere askere gitmeyi kabul etmeyen ve bu yüzden boks yapması yasaklanan Muhammed Ali'nin ringe döndüğü Jerry Quarry dövüşü zaferle sonuçlanır. Ancak sonrasında gerçekleşen bir partide yüzlerce kişi silahla rehin alınarak soyulur. Bu da ülke tarihinin gördüğü en büyük silahlı soygunlardan birisi olur.

Atlanta'da geçen Fight Night, polis ve soyguncu ekseninde yaşananları konu alacak. Dizide Muhammed Ali'yi Dexter Darden (Saved by the Bell, The Maze Runner) canlandıracak. Don Cheadle, Ali'nin koruması olan ve soygun sonrası da görev alan, Atlanta'nın ilk siyahi dedektiflerinden JD Hudson'a hayat verecek.

Kevin Hart başrollerden birini üstlendi ve yapımcı olarak da dahil oldu. Ayrıca Samuel L. Jackson, Taraji P. Henson, Terrence Howard ve Craig Brewer da kadroya katıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER