Paramount+ da uluslararası içeriklerin bir kısmını platformdan kaldırmaya karar verdi!

Paramount+ da uluslararası içeriklerin bir kısmını platformdan kaldırmaya karar verdi!
Getty Images
Paramount+ da Disney+'ın yolundan ilerliyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Disney+'ta yer alan orijinal yapım içeriklerin büyük çoğunluğu kaldırılmış ve yapılanma süreci devam eden platform gelecek projelerin bir kısmından vazgeçmişti. The Hollywood Reporter'ın haberine göre Paramount+ da orijinal yapım uluslararası içerikleri kaldırma yolunda ilerliyor. Ayrıca planlanan içeriklerin bir kısmı yayına çıkmayacak. Bu durumun sebebi ise yine aynı; giderleri kısmak ve etkisi daha büyük olan içeriklere yer vererek maksimize olmak.

ABD yapımı franchise projelere odaklanarak yerel/uluslararası orijinal yapımlarda kısmaya giden Paramount+'ın kaldırdığı içeriklerin arasında At Midnight filmi, Brezilya dizisi Marcelo, Marmelo, Martelo ve İngiliz drama dizisi No Escape de bulunuyor. Yayına girmeyeceklerin arasında ise Almanya yapımı gerilim dizisi Turmschatten, İtalyanca dizi Miss Fallaci, Sandra Hüller'ün de kadrosunda olduğu Almanya yapımı antoloji dizi Zeit Verbrechen bulunuyor.

Ayrıca bazı uluslararası içeriklerin ABD kütüphanesini de terk etmesi ve Paramount Global Distribution tarafından dağıtıma çıkarılması bekleniyor. Disney'le birlikte Warner Bros. Discovery de daha önce kaldırılan içerikler için benzer dağıtım hamlelerinde bulunmuştu. Habere göre Paramount ne kadar içeriğin bu karardan etkileneceği ya da kararın finansal etkisi üzerine henüz yorum yapmadı.

Yeni gelen haberle birlikte "The Turkish Detective" dizisinin geleceği de merak konusu oldu. Paramount+ projesi olarak 2022'de onay alan dizi, 15 Aralık'ta Turkcell TV+'ta 8 bölümlük ilk sezonuyla, Paramount+'tan önce izleyiciyle buluştu. 2024 içinde Paramount+'ta yayınlanması beklenen dizi için henüz bir yeni bir haber gelmiş değil. THR'un haberinde ismi geçen yapımların arasında da yer almamakta.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER