Netflix, Temel Plan'ı tamamen kaldırmaya hazırlanıyor!

Netflix, Temel Plan'ı tamamen kaldırmaya hazırlanıyor!
Netflix'in en ucuz paketi yakında tamamen tarihe karışacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün abone sayısının 260 milyonu geçtiğini duyuran Netflix, hissedarlara gönderdiği mektupta Temel Plan'ı tamamen kaldırmayı planladığını da belirtti. 

Geçtiğimiz yaz temel plan esasında ABD'de yürürlükten kaldırılmış, böylece yalnızca halihazırda üye olanların kullanımına kalmıştı. Şirketin planlamasına göre İngiltere ve Kanada, ABD'yi takip edecek ve bahar aylarında temel plan kaldırılacak. Onları zaman içinde diğer ülkeler izleyecek. Böylece reklamsız olarak platformu kullanmak isteyenler iki kişilik Standart Plan'a ya da dört kişilik Premium Plan'a üye olmak durumunda kalacak.

Bir diğer seçenek ise gün geçtikçe popülerliğini artıran ve Netflix'in de önceliği haline gelen reklamlı plan. Netflix'in açıklamasına göre yeni üyelerin %40'ı reklamlı üyelik planını tercih ediyor ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu sayı %70 arttı.

ABD'de eski üyelerin devam ettirdiği temel plan 11.99 $, standart plan 15.49 ve premium plan 22.99 $ olarak fiyatlandırılmış durumda. Reklamlı plan ise 6.99 $.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER