Inter Medya ve MGE ortaklığıyla yeni bir dizi geliyor: Aşk & Gurur

Inter Medya ve MGE ortaklığıyla yeni bir dizi geliyor: Aşk & Gurur
Latin Amerika, ABD Hispanik bölgesi ve Türkiye arasında ilk ortak yapım anlaşmalarının yapılmasına öncülük eden Inter Medya, ortak yapımlardaki başarısını daha da pekiştiriyor.

Türkiye'nin önde gelen dağıtım şirketi Inter Medya, geçtiğimiz Kasım ayında Şili'li MGE ile bir ortak yapım anlaşması yaptığını duyurmuştu. MGE ve Inter Medya arasındaki anlaşma kapsamındaki ilk projenin detayları Miami'de düzenlenen Content Americas'ın ilk gününde paylaşıldı.

Yeşil Yapım'ın ortak yapımcılığını üstlendiği AŞK VE GURUR adlı projenin çekimlerine başlandı. Yönetmenliğini Murat Şenoy'un üstlendiği ve genç bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizi, aşk üçgenleri ve aile içi çatışmalarla dolu zorlayıcı bir hikâye etrafında dönüyor.

Dizi kısaca, atadan kalma bir konakta yaşayan ve köklü bir aileye mensup olan Köksoylar ailesini konu alıyor. Aile, her şeyi tehlikede olan bir maddi yıkımın eşiğindedir. Büyük bir panik içinde, yaklaşan felaketten nasıl kurtulacaklarını düşünürken Tolga bir kurtarıcı gibi hayatlarına girer. Tolga'yı bir kurtuluş planı olarak gören aile, Tolga'nın da maddi sıkıntı içinde olduğundan ve Köksoylar'ın kızlarından biriyle evlenmeyi kendi kurtuluşu olarak gördüğünden habersizdir. Bu sırada ortanca kız Gül, Tolga'yı tutkuyla arzulamaktadır. Tolga ilgisini Gül'e kaydırdıkça evliliğe doğru giderler, ancak kalbi Mercan'da kalır. Gururlarına yenik düşen Tolga ve Mercan, herkesle yüzleşmeye hazır olduklarında ise işler karışacaktır.

MGE, Inter Medya ve Yeşil Yapım ortaklığıyla hayata geçirilen AŞK VE GURUR dizisinin uluslararası dağıtımını Inter Medya üstlenecek.

Inter Medya Kurucusu ve CEO'su Can Okan, projeye duyduğu güveni dile getirerek, "Tamamen Türk bir yaratıcı ekip ve oyuncu kadrosuyla hayata geçirilen AŞK VE GURUR, bir ortak yapım için gerekli tüm unsurları bünyesinde barındırıyor. Evrensel hikâye anlatımını somutlaştıran yüksek kalibreli bir yapım olarak öne çıkıyor. MGE ile gerçekleştirdiğimiz bu ortak çalışmanın dünya çapında önemli bir başarı elde edeceğini öngörüyoruz. MGE'ye bu yolculuğa bizimle birlikte çıktığı için teşekkür ediyor ve daha nice ortak yapımları hayata geçirmeyi umuyoruz," dedi.

Inter Medya Satış ve Satın Almalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Beatriz Cea Okan işe şunları ekledi: "Şili'de MGE ile ortak yapım projemiz LOVE AND PRIDE'ın global tanıtımını yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Inter Medya olarak, 2021 yılında öncü bir şekilde başladığımız ortak yapım yolculuğumuza MGE ile devam eden ortaklığımızla devam etmekten mutluluk duyuyoruz. AŞK VE GURUR, Türk dizilerinin tüm unsurlarını bünyesinde barındıran ve küresel izleyicinin klasik Türk dizilerine yönelik beklentilerini karşılayan son derece başarılı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyoruz."

MGE'nin CEO'su Esperanza Gaya ise "MGE olarak, AŞK VE GURUR projesinde Inter Medya ile bu benzersiz işbirliğinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Yetenekli yaratıcı ekibi ve oyuncu kadrosuyla bu ortak yapımın sadece Türk dizilerinin özünü yakalamakla kalmayacağına, aynı zamanda küresel çapta yankı uyandıracağına inanıyoruz. Can Okan'a ve tüm Inter Medya ekibine şirketimizin uzmanlığına güvendikleri için teşekkür ediyoruz ve bu işbirliğini kalıcı bir başarıya dönüştürmeye kararlıyız. MGE olarak küresel görsel-işitsel manzarayı zenginleştiren ve ilgi çekici hikayeler aracılığıyla kültürel bağları güçlendiren fırsatları birlikte keşfetmeye devam etmeyi arzuluyoruz." dedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER