The Act dizisine de ilham veren Gypsy Rose Blanchard tahliye oldu!

The Act dizisine de ilham veren Gypsy Rose Blanchard tahliye oldu!
Investigation Discovery / ABC
Emmy ve Altın Küre ödüllü The Act dizisine de ilham veren Gypsy Rose Blanchard tahliye oldu.

2016'da Gypsy Rose, annesini öldürmekten dolayı 10 sene hapis cezasına çarptırıldı. Olay ise ondan yaklaşık bir sene önce Facebook'ta paylaşılan bir paylaşımla ortaya çıktı, Missouri'deki evlerinde Dee Dee Blanchard'ın ölüsü bulundu. Erkek arkadaşı Nick Godejohn'la yaklaşık 600 mil uzakta bulunan 23 yaşındaki Gypsy Rose, mahkemede ikinci dereceden cinayeti kabul etti. Sevgilisi Godejohn ise müebbet cezası aldı.

Medyada büyük yankı uyandıran suiistimal dolu hikâyenin mini dizi uyarlaması Hulu'da The Act ismiyle 2019'da ekrana geldi. Dizide Joey King, Gypsy'yi oynarken, rolüyle Altın Küre ve Emmy alan Patricia Arquette, Dee Dee'ye hayat verdi.

Cezadan yedi yıl sonra - 28 Aralık Perşembe günü itibarıyla Gypsy Rose Blanchard şartlı tahliye ile serbest kaldı. İlk röportajını salıverilmeden önce People'a veren Blanchard, "Özgürlüğe hazırım. Kimse yaptığım şeyden gurur duyduğumu ya da onun öldüğüne sevindiğimi söylediğimi duymayacak. Yaptığım şeyden gurur duymuyorum. Her gün pişman oluyorum," dedi. Sözlerini ise şöyle sürdürdü:

"O hasta bir kadındı ve ne yazık ki ben bunu görecek kadar eğitimli değildim. Benim bulunduğum yerde olmayı, suç teşkil eden davranışlardan dolayı hapiste yatmayı hak etti. Her şeyi yeniden yapmak için bir şansım daha olsaydı, çocukluğuma dönüp teyzelerime, amcalarıma hasta olmadığımı, annemin beni hasta ettiğini söyler miydim, yoksa seyahate mi giderdim bilmiyorum. Nick'le yaptığımız konuşmanın asıl noktasına dönelim ve ona şunu söyleyelim: 'Biliyor musun, gidip polise her şeyi anlatacağım.' Bununla bir nevi mücadele ediyorum."

Salındıktan sonra ayakkabı alışverişi yaptığı sosyal medyaya yansıyan Blanchard, "Özgürlüğün ilk selfiesi," adlı bir paylaşımda da bulundu. Penguin Random House ise kendi ağzından anlattıklarıyla hazırlanan e-book "Released: Conversations on the Eve of Freedom,"ı 9 Ocak'ta yayınlayacak.

Taylor Swift'in büyük hayranı olduğu bilinen Blanchard, Pazar akşamı yapılacak Amerikan futbolu maçı Chiefs- Bengals'ı seyretmeye de gidecek. Sevgilisi Travis Kelce takımda oynayan Swift, bu sezonki maçların önemli bir kısmında statta yer alarak tezahüratlarda bulundu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER