Wolf Hall dizisi 9 yıl sonra yeni sezonuyla geri dönüyor

Wolf Hall dizisi 9 yıl sonra yeni sezonuyla geri dönüyor
PBS
Wolf Hall dizisi dokuz yıllık aranın ardından yeni sezonuyla geri dönüyor.

İngiltere'de BBC'nin, ABD'de PBS'in yayınlandığı Emmy adayı mini dizi, 2015'te altı bölümlük sezonuyla ekrana gelmişti. Hilary Mantel'in üçleme roman serisinin son romanından uyarlanan yeni sezon Wolf Hall: The Mirror and the Light’ın çekimlerine yakında başlanacak. Altı bölümlük sezon İngiltere'de yine BBC'de yayınlanacak.

Yeni sezonu Peter Straughan (Tinker Tailor Soldier Spy) uyarladı, bölümleri ise Peter Kosminsky (The Undeclared War) yönetecek. Yapımını da Playground (The Undeclared War) ve Company Pictures (Van Der Valk) üstlendi.

Dizinin başrollerinden Mark Rylance, kendisine BAFTA ödülü kazandıran Thomas Cromwell’i canlandırmak üzere diziye dönecek. Damian Lewis (Kral VIII. Henry) ve Jonathan Pryce (Kardinal Wolsey) de dizide yeniden rol alacaklar.

Wolf Hall'un ilk sezonu VIII. Henry'nin ikinci eşi Anne Boleyn'le olan evliliği ve Boleyn'in nihai ölümü, Thomas Cromwell'in yaşananlardaki rolü üzerine kuruluydu. 2. sezon ise Mayıs 1536'yla başlayacak ve Cromwell’in hayatının son dört yılına odaklanacak.

VIII Henry, üçüncü eşi Jane Seymour'la birliktedir. Ayrıca ülkedeki isyanlar, komplolar ve Henry’nin rejimini sınayan işgal tehdidi de kendisini göstermektedir. Özel bir ordusu ya da zengin bir ailesi olmayan, yalnızca zekasına güvenen Cromwell, doğru olanı yapma arzusu ile hayatta kalma içgüdüsü arasında sıkışıp kalır. Üstelik tüm gücüne rağmen düşmanları gölgelerde toplanmaktadır. Peki, kraliçesini bile idam eden Henry’nin yönetiminde kim ne kadar güvendedir?

Kate Phillips, yeni sezonda VIII. Henry’nin üçüncü eşi Jane Seymour'a; Lilit Lesser, Aragorn'lu Katherine'den olan kızı Prenses Mary'ye hayat verecek. Kadronun kalanı ve geri dönen diğer oyuncular daha sonra açıklanacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER