Paramount+ Türkiye'de marka başvurusu yaptı!

Paramount+ Türkiye'de marka başvurusu yaptı!
Paramount+ cephesinden ilginç bir haber geldi.

ABD merkezli dijital yayın platformu, Türkiye'de marka başvurusu yaptı. Türk Patent ve Marka Kurumu'nun sitesinde yer alan 2023/134398 numaralı başvuru, 11 Ekim 2023 tarihine ait.

Başvurunun Mal ve Hizmet Bilgileri bölümünde "Televizyon programlarının yayınlanması; kablolu televizyon yayın hizmetleri; internet, kablosuz iletişim, elektronik iletişim ağları ve bilgisayar ağları aracılığıyla ses, video ve multimedya eğlence içeriğinin, yani metin, veri, görüntü, ses, video ve görsel-işitsel dosyaların elektronik iletimi ve dağıtımı ve yayınlanması; küresel ve yerel bilgisayar ağları aracılığıyla başkaları için dijital medya içeriğinin elektronik iletimi ve akışı; televizyon ve video yayıncılığı yoluyla ses, veri ve görüntülerin elektronik iletimi." ifadeleri yer alıyor.Açıklama bölümünde ise "Başvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHK''nın 7. maddesine / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir. Herhangi bir şekli eksiklik saptanmaması ve reddedilmemesi halinde başvurunuz yaklaşık 6 ay sonraki Resmi Marka Bülteni''nde ilan edilecektir." yazıyor.

Marka başvurusu yapan Paramount+'ın yakında Türkiye'de hizmete başlayıp başlamayacağı merak konusu. ABD'nin önde gelen platformlarından HBO Max de 2019'da başvurusunu yapmıştı ancak global olarak yapılanmaya giren şirket Türkiye dahil bazı ülkelerdeki büyüme planlarını askıya almıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER