Haluk Bilginer'li The Turkish Detective dizisi Kasım ayında TV+'ta!

Haluk Bilginer'li The Turkish Detective dizisi Kasım ayında TV+'ta!
Haluk Bilginer'li The Turkish Detective dizisi çok yakında izleyiciyle buluşuyor. Kasım ayında yayınlayacağı yapımlarla ilgili bir tanıtım videosu yayınlayan TV+ diziyi ekrana getireceğini duyurdu.

Barbara Nadel'in kaleme aldığı Çetin İkmen serisinden uyarlanan The Turkish Detective, yarı İngilizce yarı Türkçe olarak hazırlandı ve çekimlerinin önemli bir kısmı İstanbul'da yapıldı. Miramax, Ay Yapım ve ViacomCBS Int’l Studios'un (VIS) ortak yapımını üstlendiği dizinin senaryosunu Ben Schiffer (Skins) kaleme aldı, 8 bölümlük sezonu Niels Arden Oplev, Lynsey Miller ve Nisan Dağ yönetti.

Günümüz zamanında İstanbul'da geçen ve 24 romana ulaşan CWA Silver Dagger ödüllü seride Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman'ın şehirde işlenen suçları çözüşü anlatılıyor.

Dizide Çetin İkmen'i usta oyuncu Haluk Bilginer, ortağı Mehmet Süleyman'ı Ethan Kai canlandırıyor. Allen ise onlara suçları çözmekte yardım eden Dedektif Ayşe Farsakoğlu'na hayat veriyor. Geniş kadrosunda Erol Afşin, Tülin Oral, Yılmaz Gruda, Selma Ergeç, Uygar Tamer, Deniz Ülkü, Ruhi Sarı, Dilan Gwyn, Fatih Al, Diyar Bozkurt, Rüzgar Diricanlı, Ferit Özmenoğlu, Murat Seven, Lila Gürman ve Nader Abd Alhay gibi isimler de bulunuyor.

ABD merkezli dijital platform Paramount+'tan 2022'de onay alan The Turkish Detective'in uluslararası dağıtımını üstlenen Paramount Global Content Distribution, geçtiğimiz yaz düzenlenen NATPE Budapest ve L.A. Screenings'te diziyi uluslararası alıcılara tanıttı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER