Netflix'in Brezilya yapımı polisiye dizisi Ceza Kanunu 14 Kasım'da yayında

Netflix'in Brezilya yapımı polisiye dizisi Ceza Kanunu 14 Kasım'da yayında
Netflix
DNA, bir soygun vakasının çözülmesini sağlayabilir mi?

14 Kasım'da izleyicilerle buluşacak olan Ceza Kanunu dizisindeki federal ajanlar bunun mümkün olduğunu kanıtlayacaklar. Netflix'in Brezilya yapımı ilk polisiye dizisi, gerçek suçlardan esinlenen aksiyon dolu bir öyküye sahip.

Özel bir güvenlik şirketinin Paraguay'daki binasında gerçekleşen müthiş soygun sonrasında Foz do Iguaçu polis merkezinden gelen federal ajanlar, karmaşık bir soruşturma süreci başlatırlar. Topladıkları DNA örneklerini inceleyerek bu soygunun komşu ülkede yakın zamanda işlenmiş başka suçlarla bağlantısını keşfeden ajanlar, her iki ülkedeki suç vakalarını kapsayan daha büyük bir planı ortaya çıkarırlar.

Başrollerini Maeve Jinkings, Rômulo Braga, Thomás Aquino ve Pedro Caetano'nun paylaştığı hikâye, Brezilya'da işlenen üst düzey suçları ve yürütülen polis faaliyetlerini ekrana taşırken aksiyon, özel efektler ile nefes kesici sahneleri harmanlıyor. Dizi, bir yanda oldukça karmaşık soruşturmaları çözmek için sahip olduğu gelişmiş teknolojik imkânlar ile adli tıp biliminden yararlanan bir polis teşkilatını, diğer yanda ise sofistike yöntemler kullanarak soygunlar, şehir çapında kuşatmalar ve hem milyonlarca dolarlık yatırımlar hem de yıllarca süren çalışmalar gerektiren operasyonlar planlayan suçluları anlatıyor.

Paranoïd tarafından geliştirilen ve dizi sorumlusu Heitor Dhalia'nın imzasını taşıyan sekiz bölümlük Ceza Kanunu'nun yapımcılığını Manoel Rangel ile Egisto Betti üstlendi.  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER