Prime Video için uyarlanan Fallolut dizisi 12 Nisan'da başlıyor!

Prime Video için uyarlanan Fallolut dizisi 12 Nisan'da başlıyor!
Prime Video
Prime Video için uyarlanan Fallolut dizisinin yayın tarihi belli oldu. Bugün bir tanıtım videosu yayınlayan platform, dizinin 12 Nisan 2024'te başlayacağını açıkladı.

Westword’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy'un yönetici yapımcı olduğu, aynı isimli oyun serisinden uyarlanan dizi, gerçek oyuncular eşliğinde çekildi. Dizinin geniş kadrosunda Ella Purnell, Walton Goggins, Aaron Moten, Moisés Arias, Kyle MacLachlan, Sarita Choudhury, Michael Emerson, Leslie Uggams, Frances Turner, Dave Register, Zach Cherry, Johnny Pemberton, Rodrigo, Annabel O’Hagan ve Xelia Mendes-Jones bulunuyor.

Oyun serisinin yapımcıları Bethesda Game Studios (Todd Howard) ve Bethesda Softworks (James Altman), Joy ve Nolan’ın yapım şirketi Kilter Films ile Amazon Studios, dizinin yapımcıları olarak yer alıyorlar. Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) ve Graham Wagner (Silicon Valley) ise senaryosunu kaleme aldı ve showrunner olarak görev aldı. 2020'den beri hazırlıkları devam eden Fallout dizisi oyunun dünyasında geçen orijin bir hikayeye sahip.

2161 yılında geçen oyun, 1950’de yaşayan birinin hayal gücünden çıkmışa benzemesiyle ve dönemin bilim kurgu öykülerinden esinlenmesiyle öne çıkmakta. 23 Ekim 2077’de yapılan ve yalnızca iki saat süren “Büyük Savaş” tan sonra dünya karanlık bir çağa girer. Savaşın en önemli sebebi dünyanın kaynakların gittikçe tükenmesi ve hızla azalan kaynaklardan daha fazla pay almak isteyen ülkelerin bunun için birbirleri ile çatışmaya başlamalarıdır. 

Oyun, Güney Kaliforniya'daki yeraltı sığınaklarından biri olan Vault 13’te başlamaktadır. Vault 13’de Water Chip adı (Su Çipi) verilen ve Vault’un su ihtiyacını gidermesini sağlayan parça bozulunca yeryüzüne yedek parça bulmak için biri gönderilir. Su sorunu için üstlenilen görevlerin yanı sıra insanlığı tehdit eden mutant sorunuyla ilgilenmek üzere de çeşitli görevler yer alıyor. Oyundaki önemli gayelerden birisi 500 gün dolmadan mutantların lideri Richard Grey’i öldürmek ve Grey’in insanları mutantlara çevirmek üzere tasarladığı Zorunlu Evrim Virüsü’nün depolandığı tesisleri imha etmek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER