Sarmaşık Zamanı'nın uluslararası prömiyeri Cannes'da gerçekleşti

Sarmaşık Zamanı'nın uluslararası prömiyeri Cannes'da gerçekleşti
TOD Originals'ın Türkiye ve MENA bölgesinde büyük ilgi gören dizisi Sarmaşık Zamanı, bu yıl 39'uncu düzenlenen dünyanın en prestijli içerik fuarlarından MIPCOM'da görücüye çıktı.

Inter Medya'nın uluslararası dağıtımını üstlendiği Sarmaşık Zamanı (The Ivy), Avrupa prömiyerini yaptığı özel etkinlikte basının ve konukların ilgi odağı oldu. Sarmaşık Zamanı, ilgi çekici hikayesi ve etkileyici oyuncu kadrosuyla olumlu eleştiriler aldı. Gösterime bizzat katılan Burçin Terzioğlu ve Onur Tuna, kırmızı halıda yürürken ve uluslararası basına röportaj vererek dikkatleri üzerine çekti.

Burçin Terzioglu şunları söyledi: "Ülkemizde yaptığımız işlerin uluslararası pazarlarda böyle pozitif karşılık buluyor olması bizleri çok mutlu ediyor. İçeriğimiz kendi kültürümüzün yanı sıra evrensel hikayeleri de barındırıyor. Konuştuğumuz dil farklı olsa da yaptığımız işte en önemli şey duyguyu izleyiciye geçirebilmek."

Onur Tuna, "Hikayeye o kadar güvendik ki kendimizi ona teslim ettik. Sarmaşık Zamanı'nı tanıtmak için burada olduğumuz için minnettarız ve izleyicilerden gelen tepkilerden de çok memnunuz. Yazarlarımıza, yönetmenlerimize, oyuncularımıza ve teknik ekiplerine harika çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz,” dedi.

Inter Medya'nın kurucusu ve CEO'su Can Okan ise şunları ekledi: "Hem yerel hem de global düzeyde çok sayıda dijital platformda gerçekleştirdiğimiz satışlar, ihracat faaliyetlerimizin vazgeçilmez bir bileşeni haline geldi. Inter Medya olarak Türk dijital platformları için üretilen birçok mini dizinin uluslararası dağıtım sorumluluğunu gururla üstleniyoruz ve kataloğumuz genişlemeye devam ediyor. Bu cesur ve sınırları zorlayan yapımları kataloğumuzda 'Yeni Nesil Türk Dizileri' olarak adlandırdık ve bu konsepti bir dünya markası haline getirmek için aktif olarak çalışıyoruz. Sarmaşık Zamanı ilgi çekici hikayesi, üstün üretim kalitesi ve göz kamaştırıcı performanslarıyla kataloğumuzun en başarılı işlerden birisi olarak öne çıkıyor. Türkiye'deki ve Orta Doğu'daki başarısının ardından diziyi Avrupa'ya tanıttık ve özellikle Batı Avrupalı müşterilerimizden büyük ilgi gördü. Sarmaşık Zamanı'nın Avrupa'daki lansmanından sonra Latin Amerika ve Asya pazarlarında da iyi karşılanacağına inanıyoruz ve bu olağanüstü diziyi dünya çapında tanıtmak için beIN MEDIA GROUP ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz."


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER