Netflix'ten John F. Kennedy dizisi geliyor

Netflix'ten John F. Kennedy dizisi geliyor
Getty Images
Netflix, yeni The Crown'ı için ilk adımı attı. Variety'nin haberine göre platform, ABD'nin eski başkanlarından John F. Kennedy'yi konu alacak yeni bir diziye onay verdi.

Dizi, Fredrik Logevall imzalı “JFK: Coming Of Age In The American Century, 1917-1956” adlı kitaptan uyarlanarak hazırlanacak.  Kitap, iki bölüm olması planlanan Kennedy biyografisinin ilk kısmı ve 2020'de yayımlandı. Kitapta Kennedy'nin doğumundan Massachusetts senatörlüğünün ilk yıllarına kadar geliniyor.

Dizi projesini Forrest Gump'ın senaryosuyla Oscar kazanan ve Munich, A Star Is Born, The Curious Case of Benjamin Button, Dune ve Killers of the Flower Moon gibi yapımlarla bilinen Eric Roth yazacak. Chernin Entertainment'ten Peter Chernin ve Jeenno Topping yönetici yapımcı olarak görev alacak. Showrunner arayışı ise başladı.

Habere göre Netflix, ABD'nin en etkili ailelerinden birisi olan Kennedy'leri anlatacağı da düşünülürse, diziyi The Crown'ın bir çeşit Amerikan versiyonu olarak değerlendiriyor. Ancak JFK'nin farklı yaşlarını farklı isimlerin canlandırıp canlandırmayacağı henüz bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER