Grev kırıcılıkla suçlanan Drew Barrymore, talk şovunu ekrana döndürmekten vazgeçti

Grev kırıcılıkla suçlanan Drew Barrymore, talk şovunu ekrana döndürmekten vazgeçti
Dimitrios Kambouris/Getty Images
Drew Barrymore geri adım attı.

Barrymore, ABD'de devam eden oyuncu ve senarist grevlerine rağmen sunucusu olduğu talk şovunun 18 Eylül'de yeni sezona başlayacağını açıklamıştı. Bu durum da sosyal medyada ve sektörde grev kırıcılıkla suçlanmasına sebep oldu.

Aslında oyuncuları temsil eden SAG-AFTRA'nın kurallarına göre konuklar yer aldığı işleri tanıtmadıkça ya da tartışmadıkça Barrymore'un şovu SAG-AFTRA'nın kurallarını ihmal etmeyecekti. Farklı bir anlaşmaya tabi olan gündüz şovlarının sunucularının ekrana dönmesinin önünde de bir engel bulunmuyor. Ancak senaristleri temsil eden WGA'ya tabi yazarları çalıştıran şov, yeni bölümleri ya birlik üyesi olmayan yazarları çalıştırarak ya da kimseyi işe almayarak hazırlayacaktı. Bu durum da şovu ve Barrymore'u tepkilerin odağı haline getirdi.

İlk olarak Ulusal Kitap Ödülleri, Barrymore'un sunuculuk davetini geri çekerek kendisinin törende yer almayacağını açıkladı. Senarist birliği WGA da şovda çalışan birlik üyesi yazarlar olmadan ekrana dönen şovu kınayarak şovun çekildiği yerde de eylem yapacaklarını belirtti. Ayrıca şova alınan seyircilerinin eşyaları aranarak WGA'ya destek anlamına gelen rozetlerin toplandığı öğrenildi.

Drew Barrymore ise yayınladığı özür videosunda kararının kendisini aştığını ve şovda çalışan diğer insanların işlerinin tehlikede olduğunu belirtti. Ancak şova devam edecek olmasının da etkisiyle tepkiler sürdüğü için bir süre sonra özür videosunu sildi. Bugün yeni bir açıklama yayınlayan Barrymore, bir kez daha özür dileyerek gelen tepkilere kulak verdiğini ve grev bitene şovun dönmeyeceğini açıkladı.

Barrymore'un aksine günlük şovlardan "The Jennifer Hudson Show" ve "The Talk"un Pazartesi günü ekranda olması bekleniyor. Diğer sabah şovlarından "Live With Kelly and Mark” ve “Tamron Hall Show"un ise yazar çalıştırmayan yapımlardan olduğu için WGA ile bir sorunu bulunmuyor. Geçtiğimiz günlerde gece talk şov programı yapan Bill Maher de birlik üyesi olan yazarlar olmadan şovunun geri döneceğini açıklamış, o da Barrymore gibi büyük tepki çekmişti. Aynı şekilde The View de yaklaşık bir haftadır kadrosundaki yazarlar olmadan yayınını sürdürdüğü için eleştirilerin odağında.

Güncelleme (17 Eylül, 19:45): CBS kanalı The Talk'un 18 Eylül'de başlamayacağını ve yeni prömiyer tarihi için değerlendirmelerin sürdüğünü açıkladı.

Güncelleme (18 Eylül, 00:24): The Jennifer Hudson Show da geri dönüşünü erteleyen talk şovların arasına katıldı.

Güncelleme (18 Eylül, 20:09): Bill Maher de şovunun grev bitene kadar ekrana dönmeyeceğini duyurdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER