75. Primetime Emmy ödül töreninin yeni tarihi belli oldu!

75. Primetime Emmy ödül töreninin yeni tarihi belli oldu!
Television Academy
75. Primetime Emmy ödül töreninin yeni tarihi belli oldu.

ABD'de devam eden senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle törenin ertelenebileceği bir süredir konuşuluyordu. Temmuz sonunda ise törenin erteleneceğinin kesinleştiği haberini almıştık. Bugün yapılan açıklamayla hem erteleme resmileşti hem de yeni tarih belli oldu.

Ulusal kanallardan FOX'un ekrana getireceği tören 18 Eylül'den alındı ve 15 Ocak 2024'te düzenleneceği duyuruldu. Gelecek Emmy töreni 7 Ocak 2024'teki 81. Altın Küre ödül töreninden bir hafta kadar sonra yapılmış olacak. 18 Eylül'e göre düzenlenen oy verme takvimi gibi değişmeyecek.

Teknik ödüllerin dağıtılacağı Creative Arts ise 6-7 Ocak 2024 tarihlerinde düzenlenecek. Bu nedenle iki tören takvim üstünde çakışıyor gibi görünüyor. Ancak iki güne ayrılan teknik ödüllerin dağılımı henüz resmileşmediği için çakışmanın boyutu belli değil. Ayrıca halihazırda Altın Küre'nin bir yayıncı ortağı bulunmuyor ve görüşmeler sürüyor.

Ödül sezonunun önemli törenlerinden Critics Choice Ödülleri 14 Ocak'ta, SAG Ödülleri 24 Şubat'ta yapılacak. Oscar ise 10 Mart'ta sahiplerini bulacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER