75. Primetime Emmy ödül töreni ertelendi!

75. Primetime Emmy ödül töreni ertelendi!
ABC
Ve beklenen karar geldi ve 75. Primetime Emmy ödül töreni ertelendi. Variety'nin haberine göre hizmet sağlayacak tedarikçilere törenin 18 Eylül'de yapılmayacağı bildirildi.

Emmy ödül töreninin ertelenebileceği Haziran ayından beri gündemdeydi. Konu ilk olarak ABD'de 2 Mayıs'ta başlayan senarist grevi sonrası gündeme geldi. 12 Temmuz'da adaylar açıklandıktan birkaç saat sonra ABD'deki oyuncular birliği SAG-AFTRA da greve gitme kararı aldı. Yapımcıları temsil eden AMPTP ile yapılacak anlaşmanın Ekim ayından önce tamamlanması beklenmediği için törenin ertelenmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

Primetime Emmy töreniyle birlikte teknik kategorilerde ödüllerin verileceği, 9-10 Eylül'de yapılacak Creative Arts Emmy töreni de ertelendi. Yeni tarih ise henüz kesin değil ve gelecek ay içinde karar verilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay yayıncı kanal FOX'un Ocak 2024'ü istediği, Television Academy'nin ise Kasım 2023'ü düşündüğü konuşulmuştu. Karar konusunda FOX'un ağırlığı daha fazla olduğu için yayının Ocak ayına kalacağı konuşuluyor.

Jesse Collins Entertainment'ın yapımcısı olduğu tören ertelense de oy verme takviminde değişiklik yapılması beklenmiyor. Son tur oylamaları 17-28 Ağustos arasında yapılacak ve bu vakte kadar grevler nedeniyle oyuncular veya senaristler yer aldıkları yapımların herhangi bir tanıtım faaliyetine katılmayacaklar.

Primetime Emmy ödül töreni son ertelendiğinde 2001 yılıydı ve ABD, 11 Eylül saldırılarıyla sarsılmıştı. Tören daha sonra yapılmak üzere Kasım ayına alınmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER