Emmy ödül töreni de ertelenebilir

Emmy ödül töreni de ertelenebilir
ATAS & NATAS
ABD'de devam eden senarist grevi gelecek Emmy töreni için soru işaretleri doğurmaya başladı.

75. Primetime Emmy Ödülleri'nin halihazırda 18 Eylül'de düzenlenmesi planlanıyor ve töreni ABD'deki ulusal kanallardan FOX yayınlayacak. Ancak The New York Times'ın haberine göre grevin Ağustos ayının başlarına uzaması durumunda tören ertelenebilir.

ABD'de yapımcıları temsil eden AMPTP ile oyuncuları temsil eden Screen Actors Guild (SAG) arasında yeni bir anlaşma için görüşmeler devam ediyor. İki birlik arasındaki sözleşmenin süresi ise 30 Haziran'da bitiyor. SAG birkaç gün önce üyelerinden olası grev ihtimaline karşılık yetki almıştı. Anlaşmanın sağlanamaması durumunda oyuncuların da Temmuz itibarıyla greve gitme ihtimali bulunuyor. Hem senaristlerin hem de oyuncuların grevde olması durumunda Emmy'nin ertelenmesi Ocak 2024'i bile bulabilir.

Primetime Emmy Ödülleri, en son Eylül ayı dışında yapıldığında 11 Eylül saldırıları gerçekleşmişti ve 4 Kasım'a kalmıştı. 2007'deki senarist grevi Kasım ayında başladığı için Emmy töreni grevden etkilenmemişti. Onda da Altın Küre töreni basın toplantısı şeklinde gerçekleştirilebilmişti.

ABD'de senaristlerin grevi 2 Mayıs'tan beri sürüyor. TVLine'ın haberine göre senaristleri temsil eden WGA, grevin altı aya kadar uzayabileceğini öngörüyor ve AMPTP henüz pazarlık masasına dönme konusunda adım atmış değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER