Netflix, Paris Theatre'ı yeniden kullanıma açıyor

Netflix, Paris Theatre'ı yeniden kullanıma açıyor
Netflix

Netflix, New York'un ikonik sineması Paris Theatre'ı yeniden kullanıma açıyor.

Bir süredir renovasyon çalışmalarının devam ettiği sinemaya yeni bir Dolby Atmos ses sistemiyle birlikte 15 yıl aradan sonra ilk kez 70mm filmlerin sinemada gösterilmesini sağlayacak gerekli teknoloji eklendi.

Sinema, kapılarını 1-7 Eylül arasında düzenlenecek “Big & Loud” adlı program için açacak. 2001: A Space Odyssey, Baraka, Lawrence of Arabia, Once Upon a Time in Hollywood, Playtime, Roma ve Top Gun filmleri program kapsamında 70mm olarak gösterilecek. Dolby Atmos DCP sistemiyle izlenebilecek filmlerin arasında ise Apocalypse Now: Final Cut, Blade Runner: Final Cut, Da 5 Bloods, Mad Max: Fury RoadThe Matrix, Memoria ve A Quiet Place bulunuyor. The Hollywood Reporter'ın haberine göre Memoria, ilk kez Dolby Atmos sistemiyle gösterilmiş olacak.

New York'un tek ekranlı tek sineması olarak ayakta kalan Paris Theatre, Ağustos 2019'da kapılarını kapatacağını açıkladıktan sonra devreye giren Netflix, Kasım 2019'da sinemayı kendi gösterimleri ve etkinlikleri için kiraladı. Gösterilen ilk film ise platformun yeni orijinal yapım filmi Marriage Story oldu. Paris'i normal bir sinema salonu olarak işletmeyen Netflix, COVID-19 salgını çıktığında birkaç aylığına kapattı. Kısa bir süre açık kalmasının ardından 2021'de, yenilenmesi için kapılarını tekrar kapattı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER