Muhteşem Yüzyıl dizisi The Sandbox metaverse’e girdi!

Muhteşem Yüzyıl dizisi The Sandbox metaverse’e girdi!
Dünyanın dört bir yanında seyredilen Muhteşem Yüzyıl, 12 Temmuz 2023’te Paris’te düzenlenen global lansmanla popüler bir metaverse platformu olan The Sandbox ile iş birliğini resmi olarak duyurdu.

140’tan fazla ülkede yayınlanarak 500 milyondan fazla izleyiciye ulaşan, yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın gerçekleştirdiği Muhteşem Yüzyıl, Animoca Brands'in bir alt kuruluşu olan merkeziyetsiz sanal oyun dünyası The Sandbox ile meta evrenine ilk adımını attı. Bu iş birliğiyle Muhteşem Yüzyıl, dünyada The Sandbox metaverse'e giren ilk Türk dizisi ünvanını kazanırken, The Walking Dead’den sonra ise bu evrene dahil olan ikinci global dizi oldu.
The Sandbox ve Muhteşem Yüzyıl’ın bu birlikteliği kapsamında Muhteşem Yüzyıl’ın büyülü atmosferi ve ikonik mekanları bu yılın son çeyreğinden itibaren The Sandbox metavarsede yeniden can bularak unutulmaz karakterleri birer avatara dönüştürülecek. Muhteşem Yüzyıl, The Sandbox metaversedeki yeri ile çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Muhteşem Yüzyıl’ın The Sandbox üzerinden yayınlayacağı etkileşimi yüksek oyunlaştırılmış metaverse deneyimi, dünyadaki tüm dizi severlerin beğenisine sunulacak.

Ayrıca The Sandboxta Muhteşem Yüzyıl’a özel projeler hayata geçmeye devam edecek. Yayınlanması planlanan projeler arasında NFT ve avatar koleksiyonları da yer alıyor. Böylece dünyanın dört bir yanındaki tüm Muhteşem Yüzyıl hayranları, avatarlarını, sevdikleri karakterlere ait zenginleştirilmiş öğelerle kişiselleştirebilecek. Hayranların, yaratıcı deneyimler eşliğinde topluluklarını metaverse’e taşıması da mümkün olacak.

The Sandbox’ta sunulan deneyimler ve avatarlardan Muhteşem Yüzyıl hayranlarının yanı sıra platformda bulunan oyun ve kripto toplulukları da faydalanabilecek. The Sandbox’un, yayınlandığı ilk günden itibaren beğenerek izlemekte olan Muhteşem Yüzyıl hayranları başta olmak üzere bu ekosisteme dahil olan tüm yaratıcılar içinbuluşma noktası” olması hedefleniyor.
Pariste The Sandboxun ev sahipliği ile gerçekleşen lansmana, dizinin yapım şirketi Tims Productions ile Hungri Games ve UGC90 oyun stüdyolarının katıldığı Muhteşem Yüzyıl temalı workshop ile başlandı ve dünya çapında ünlenen TV dizilerinin The Sandbox metaverse’e entegre edilmesi konulu panel ile devam edildi.Panelin akabinde Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı ve Tims Productions’ın kurucusu Timur Savcı ile The Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget ve The Sandbox ülke müdürü Arslan Kiran’ın katılımıyla imza töreni düzenlendi.
The Sandbox'un COO'su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget törende, “Dünya çapında ün kazanmış bir Türk dizisi olan Muhteşem Yüzyılı The Sandbox'ta ağırlamaktan ve bu önemli bölgede büyüyen varlığımızı daha da güçlendirmekten heyecan duyuyoruz" dedi.

Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Timur Savcı ise şunları söyledi: ‘'Bizleriçin yepyeni ve heyecan verici bu mecareda The Sandbox ekibiyle iş birliği yapmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Muhteşem Yüzyıl, yayınlandığı günden bugüne kırdığı rekorlar ve imza attığı ilklerle uluslararası televizyonculuğun mihenk taşlarından biri oldu. Şimdi ise bu anlaşmayla Muhteşem Yüzyıl’ı oyun dünyasına da dahil ederek, eğlence dünyasındaki yenilikçi yaklaşımımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Ayrıca, bu birliktelikle, değerli mirasımız olan tarihimizi yeni nesillerle buluşturacak bir köprü de olacağımız için mutlu ve heyecanlıyız. The Sandbox oyuncularının; oyun oynayabilecekleri, keşif yapabilecekleri ve yeni sanal dünyalar yaratabilecekleri Muhteşem Yüzyıl özel alanındaki deneyimlerini duymak için sabırsızlanıyoruz.”

Arslan Kiran da bu iş birliği hakkında “Dünyaca tanınmış bir Türk dizisinin metaversee adım atması tüm dizi/film sektörü bazında yeni bir web3 vizyonunun temellerini oluşturacaktır.” dedi.

The Sandbox ile oyuncular, platformun ana token’ı SANDkullanarak Ethereum blok zinciri üzerinde oyun deneyimi inşa ederken, oyun içi varlıkları sahiplenip bu varlıklar üzerinden gelir elde edebilecekler.

Oyuncular, VoxEdit isimli varlık üretim aracıyla, oyun içinde kullanılabilecek Voxel tabanlı 3D NFTler üretirkenThe Sandbox’un NFT pazar yerinde bu varlıkların ticaretini gerçekleştirebiliyor. Üretilen varlıklar üzerinden elde edilen gelirlerin yüzde 95doğrudan içerik üreticilere sunulmakta.

DappRadar ve Blockchain Game Alliance ortaklığında hazırlanan rapora göre; The Sandboxun ticaret hacmi, 2023’ün ocak ayında, 2022'nin aralık ayına kıyasla yüzde 114 arttı ve 1.5 milyon USDye ulaştı.

Hem sanal emlak hem de eğlence parkı olan The Sandbox, dünyaların ve kahramanların sihir yapmak için çarpıştığı sürekli paylaşılan bir dijital alan olarak metaverse fikrini tamamen benimsiyor. Warner Music Group, Ubisoft, The Rabbids, Cut the Rope, Tony Hawk, Gucci Vault, The Walking Dead, Invincible, Snoop Dogg, Adidas, Deadmau5, Steve Aoki, SM Entertainment, Şirinler, Care Bears ve Atari gibi 400'den fazla ortak The Sandbox'a katılırken; bunların hepsi hem orijinal hem de iyi bilinen karakterleri ve dünyaları kullanarak kendi deneyimlerini yaratmak için The Sandbox ekibinin oyuncuları güçlendirme vizyonunu takip ediyor. 

Türkiye’ye 2022’nin Haziran ayında giriş yapan The Sandbox, Kasım 2022’de düzenlediği "Geleceğe İz Bırak” etkinliğinde sinema, dizi ve oyun alanlarındaki iş ortaklıklarını içeren Turkishverse’ün duyurusunu yapmıştı. Paris’te gerçekleşen lansman etkinliğiyle de Muhteşem Yüzyıl ile yaptığı iş birliğinin duyurusu büyük ses getirdi. The Sandbox, sinema, dizi, oyun, spor alanlarındaki yeni iş ortaklıklarıyla Türkiye’deki varlığını güçlendirmeye ve Türkiye’yi metaverse’e taşımaya devam ediyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER