Netflix'in Bernard Tapie dizisi Class Act 13 Eylül'de başlıyor

Netflix'in Bernard Tapie dizisi Class Act 13 Eylül'de başlıyor
Netflix’in Fransa yapımı yeni mini dizisi Class Act 13 Eylül’de başlıyor.

Sezonu 7 bölümden oluşan biyografik drama, Fransa’nın tanınmış halk figürlerinden Bernard Tapie'nin hikayesini, yükselişini ve düşüşünü konu alacak. Başrolde Laurent Lafitte yer alıyor. Joséphine Japy, Fabrice Luchini, Camille Chamoux, Hakim Jemili ve Antoine Reinartz kendisine eşlik ediyor.

İspanyol göçmeni işçi sınıfından bir ailenin çocuğu olarak Paris’te dünyaya gelen Bernard Tapie, 2021'de 78 yaşında vefat edene kadar milletvekili, iş insanı, bakan, aktör, şarkıcı, televizyon sunucusu, spor takımı sahibi oldu. Bunlara 1985 ve 1986’da Tour de France’ı iki kez kazanan La Vie Claire takımı ve arka arkaya dört kez Fransa Ligi şampiyonluğunu ve 1993'te Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Olimpik Marsilya kulübü de dahil. İflas etmiş şirketleri kurtarma konusunda uzmanlaşan Tapie'nin kurtardığı şirketlerin arasında 1990-93 yılları arasında sahibi olduğu olduğu Adidas da yer alıyor. Ancak bu zaman zarfında futboldaki rüşvet skandalları, Marsilya’nın şampiyonluklarının elinden alınması ve küme düşürülmesi, kara para aklama gibi bir çok olaya bulaştı. Bu da onu aynı zamanda kendisinin tartışmalı şöhretini kazandırdı.

Tristan Seguela (A Good Doctor) ve Olivier Demangel (November) imzalı dizinin ilk iki bölümü Nisan ayında düzenlenen Canneseries'de prömiyerini yaptı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER