HBO dizileri Netflix'e de gelmeye başladı

HBO dizileri Netflix'e de gelmeye başladı
Netflix

HBO dizileri Netflix'e de gelmeye başladı.

Yaklaşık iki hafta kadar önce HBO dizilerinin Netflix'e de eklenebileceğinin haberini vermiştik. Bugün itibarıyla gerçeğe dönüştü ve haberde de bahsi geçen Insecure dizisi beş sezonuyla platforma eklendi. Issa Rae imzalı, 14 Emmy adaylığı bulunan komedi dizisi Aralık 2021'de final yapmıştı.

Netflix, dizinin haklarını şimdilik ABD için aldı. Ayrıca Band of Brothers, The Pacific, Six Feet Under ve Ballers'ın da aynı anlaşma kapsamında yakında ekleneceği öğrenildi. Anlaşma 'non-exclusive' olarak imzalandı, yani bir yandan da Warner Bros. Discovery'ye bağlı MAX'te ya da diğer platformlarda da ekrana gelebilecekler.

Ayrıca ABD'de Hulu'da yer alan HBO dizisi True Blood'ın haklarının ABD dışında alındığı öğrenildi. Dolayısıyla diziyi yakın gelecekte Netflix Türkiye'nin ekleme ihtimali de bulunuyor.

Türkiye'de HBO dizilerinin önemli bir kısmı imzalanan içerik anlaşması kapsamında BluTV'de bulunuyor. Succession, Barry, Perry Mason, The White Lotus, House of Dragon ve Industry dahil kimi yapımlar ise TOD TV'de yer alıyor. Netflix'in ABD için aldığı dizilerden Six Feet Under, BluTV kataloğunda yer alanlardan. True Blood ya da bugün gelen Insecure dizileri ise şu an herhangi bir yayıncının kataloğunda mevcut değil.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER