Ryan Murphy Netflix'ten ayrılıp Disney'e geçiyor

Ryan Murphy Netflix'ten ayrılıp Disney'e geçiyor
David Fisher/Shutterstock
Sektörün önde gelen yapımcı, yönetmen ve senaristlerinden Ryan Murphy, Netflix'ten ayrılarak Disney'e geçiyor.

Murphy, 20th Century FOX'un Disney'e satıldığı dönemde sona eren içerik anlaşmasını Netflix'e taşımıştı. Beş yıllık ve yaklaşık 300 milyon $'lık anlaşmada sona gelinirken Disney'e geçeceği öğrenildi.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre Netflix anlaşması yenilenmeyecek, Disney anlaşmasında ise henüz imzalar atılmış değil. Anlaşmanın yine beş senelik olacağı konuşuluyor. Murphy, Disney'e geçmesiyle yakın arkadaşı Dana Walden'la yeniden çalışma fırsatı bulacak. Murphy'nin 20th Century FOX'la anlaşması devam ederken şirkette olan Walden, şimdilerde Disney Entertainment'ın eş başkanlarından.

Ryan Murphy, Netflix için içerik ürettiği beş yılda DAHMER, The Watcher, The Politician, Ratched, Hollywood, Halston, The Boys in the Band ve Mr. Harrington's Phone gibi yapımlar platformda izleyici ile buluştu.

Ryan Murphy, bir yandan da 20th Century zamanından kalma içeriklerin yapımını üstlenmeye devam etti. American Horror Story, American Horror Stories, American Crime Story, 9-1-1, 9-1-1: Lone Star, Pose ve Feud dizileri yeni sezonlarıyla ekrana gelmeye devam etti. Bunlara American Sports Story ve American Love Story'nin katılacağı açıklandı.

Murphy'nin benzer şekilde 20th Century çatısı altındayken Netflix projeleriyle ilgilenmesi bekleniyor. İlk sezonu DAHMER olan Monster 2. ve 3. sezonlarını, The Watcher ise 2. sezon onayını daha önceden aldı. Ratched'ın da 2. sezonuyla geri dönmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER