Damla Sönmez, Maviye Sürgün dizisi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı!

Damla Sönmez, Maviye Sürgün dizisi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı!
Show TV'de izleyici ile buluşmak için gün sayan O3 Medya'nın yapımcılığını üstlendiği Maviye Sürgün dizisinin başrol oyuncularından Damla Sönmez yeni projesi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Defne karakterini canlandıran Damla Sönmez rolünün onu cezbeden yanlarını şöyle aktardı;

Defne hayatta birçok zorluğun üstesinden tek başına gelmiş, hayatta kardeşim dediği, kendisine emanet Murat’tan başka kimsesi olmayan, bir şekilde hep hayatta kalmayı başarmış bir savaşçı. Bu hayatta kalma savaşı onu dolandırıcılığın karanlık sokaklarına da sokmuş. Tam böyle bir iş üzerindeyken Çamlıkıyı’da Ali ile tanışıyor. Ve hayat onun bilmediği yerden sorular sormaya başlıyor kendisine.”

Hikaye ve karakteri çok sevdiğini belirten oyuncu Serkan Altunorak, Caner Cindoruk, Bülent Şakrak, Ayça Erturan'ı da öncesinden tanıdığını, onlarla aynı oyun içinde olacak olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti.

Hazırlık sürecine dair ise şunları söyledi; Çamlıkıyı olarak dizide gördüğümüz yer Marmaris Selimiye koyu. Selimiye resmen dizinin karakterlerinden biri. Ben kışın yazlık mekanlarda olmayı çok seviyorum. O sakinlikte başka bir büyü oluyor. Baştan sona çok keyifli bir süreçti.

Dizinin Latin Amerika'da pek çok ülkede de yayına girecek olması ile ilgili ise; Türk dizileri dünyanın dört bir yanında seyirciyle buluşuyor. Telemundo’nun projenin başından beri işin içinde olması yeni büyük bir adımdı. Bu adımı atan ekibin içinde olmak çok mutluluk verici.” dedi.

Yönetmen koltuğunda Nezaket Coşkun'un yer aldığı Maviye Sürgün (Blue Cage) dizisinin başrollerinde Caner Cindoruk, Damla Sönmez ve Serkan Altunorak yer alırken; onlara Bülent Şakrak, Ayça Erturan, Ruhi Sarı ve Hakan Salınmış gibi çok değerli oyuncuların eşlik ediyor.

Maviye Sürgün'ün hikayesi ise kısaca şöyle;
 
Uğradığı soruşturma sonrasında geçici süre açığa alınan başarılı SAT komandosu Ali (Caner Cindoruk), eşi Ayda'nın talihsiz ve ölümcül hastalık haberi ile çocuklarını ve eşini de yanına alarak; Çamlıkıyı'da butik otel işleten kayınpederi Salih’in (Hakan Salınmış) yanına taşınır. Taşınmadan kısa bir süre Ayda'nın vefatı ile tüm aile derin bir yasa boğulur. Henüz acıları çok tazeyken bir gece denize açılan Ali, ufukta sürüklenen bir botu fark eder ve fırtınaya aldırmadan içindeki kadını kurtarır. Kurtardığı gizemli kadının adı Defne’dir (Damla Sönmez). Ali, yaşadığı kaza ile geçici hafıza kaybına uğrayan ve başına gelenleri hatırlamayan Defne'yi 'Tanrı Misafiri' olarak otele getirir. Parça parça hafızası yerine gelen Defne gerçek anlamda bir dolandırıcıdır.

Geçmişinde bıraktığını sandığı Ozan (Serkan Altunorak) ile hiç beklenmedik bir şekilde bu kasabada burun buruna gelen Defne'nin kendi için bir çıkış yolu aramaktan başka bir seçeneği yoktur. Bir zamanlar sadece karaya vuran dalgaların seslerinin yükseldiği Çamlıkıyı'da; Ali,Defne ve Ozan üçgeninde; çevredeki herkesi de içine alarak sürükleyecek, geri dönüşü olmayan hareketli günlerin ve tutkulu aşkların yaşanması, sırların ve aile ilişkilerinin ortalığa dökülmesi artık kaçınılmazdır.
 
Intermedya ve NBCU’ya ait Amerikan televizyon kanalı Telemundo arasındaki anlaşmanın ilk meyvesi olan Maviye Sürgün Pazartesi saat 20.00’de Show TV'de başlıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER