ABD'deki senarist grevi HBO dizilerinin ekrana dönüşünü uzatabilir!

ABD'deki senarist grevi HBO dizilerinin ekrana dönüşünü uzatabilir!
HBO
ABD'de 2 Mayıs'tan beri devam eden senarist grevi sektördeki etkisini hissettirmeye devam ediyor.

Deadline'a konuk olan HBO'nun drama sorumlusu Francesca Orsi, kanalın dizilerinin ekrana dönüşü üzerine de konuştu. Buna göre HBO dizilerinin yeniden izleyiciyle buluşması beklenenden daha uzun sürebilir.

Orsi, her ne kadar kesin bir yargı için erken olduğunu eklese de grevin 6-9 aya kadar uzaması halinde ellerindeki yapımlardan hangilerinin 2024'e ya da 2025'e kalacağını değerlendirmeleri gerekeceğini belirtti.

Euphoria'nın yapım ekibinden Jeremy O. Harris, geçtiğimiz hafta katıldığı Cannes Film Festivali'nde verdiği bir röportajda grev devam ettiği takdirde erteleneceklerini söylemişti ve Warner Bros Discovery CEO'su David Zaslav’a anlaşma çağrısında bulunmuştu. Orsi de 3. sezon için senaryo çalışmalarının devam etmediğini doğruladı.

Dizinin yaratıcısı Sam Levinson, şimdilerde HBO'nun 5 Haziran'da başlayacak yeni dizisi The Idol'ın post-prodüksiyon çalışmalarıyla ilgileniyor. Ancak grevin devam etmesi durumunda Euphoria'ya dönmeyecek. Başta Zendaya olmak üzere Hollywood'da oldukça talep gören bir kadrosu olan Euphoria'nın çekim takvimini tekrardan nasıl oluşturacağı ise şimdiden kestirilemiyor. 

Ayrıca oyuncuların bağlı bulunduğu SAG-AFTRA, 7 Haziran'da yapımcılar birliği AMPTP'yle görüşmelere başlayacak ve devam eden kontratları 30 Haziran'da sona erecek. Onlardan da grev kararı çıkması halinde prodüksiyon takvimleri sektörün bütün yapımları için daha da karışacak. Orsi'nın açıklamasına göre birinci ve ikinci sezon arası pandemi nedeniyle 2.5 yılı bulan Euphoria'nın geri dönüşü 2025'e kalabilir.

Game of Thrones'un 3 sezon sürmesi planlanan yeni uzantı dizisi The Hedge Knight senarist odasını geçtiğimiz günlerde kapatmıştı. Haberi bizzat George R.R. Martin duyurdu. Kanalın dizilerinden The Last of Us ve The White Lotus'un senaryo çalışmaları da benzer şekilde durdu. Hatta The Last of Us 2. sezon için oyuncu seçmelerine de ara verildi.

Orsi, The Last of Us'ın dönüşünün de 2025'e kalabileceğini, The White Lotus'un Tayland'da geçecek yeni sezonunun ise ideal durumda 2024'ü bulacağını belirtti. Ancak benzer şekilde grevin zamanlaması soru işareti yaratmaya devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER