Kız arkadaşına şiddet uygulamakla suçlanan Jonathan Majors'ın kariyeri serbest düşüşte!

Kız arkadaşına şiddet uygulamakla suçlanan Jonathan Majors'ın kariyeri serbest düşüşte!
Jeff Kravitz / Film Magic
Jonathan Majors'ın kariyeri serbest düşüşte.

HBO'nun 2020'de yayınladığı Lovecraft Country dizisiyle tanınan Jonathan Majors, rolüyle aldığı Emmy adaylığının ardından büyük bir çıkış yakalamıştı. Takip eden dönemde Devotion, The Harder They Fall, Creed III ve Marvel'ın Ant-Man and the Wasp: Quantumania filmleriyle bu çıkışını sürdürdü.

Ancak 25 Mart'tan sonra rüzgar tersine döndü. Oyuncu, kız arkadaşına şiddet uyguladığı iddiasıyla göz altına alındı. Kendisi ve avukatları bütün iddiaları (tabii ki) reddettiler, hatta kendisini temize çıkaracak kanıtların bulunduğunu da söylediler. Haber elbette medyada geniş yankı uyandırdı ve bununla kalmadı; en nihayetinde kariyerini etkiler oldu. Hatta etkilemeye devam etmekte.

Haberlerin ilk çıktığı dönemde ABD ordusunun tanıtımı için oynadığı reklam videosu yayından çekildi. Yapılan resmi açıklamada mesele açıklığa kavuşturulana kadar reklamın yayınlanmayacağı söylendi. 18 Nisan'a geldiğimizde Jonathan Majors'ı temsil eden menajerlik şirketi Entertainment 360 ve halkla ilişkilerden sorumlu Lede Company'nin kendisini temsil etmeyi bıraktığını öğrendik. Kanıtlar yeterince ikna edici gelmediyse demek…

Aynı gün Deadline, oyuncunun iki film projesinden kovulduğunu duyurdu. Bundan böyle Walter Mosley'in 2004'de yayımlanan romanı The Man in My Basement'ten uyarlanan filmde rol almayacak. Rahmetli müzisyen Otis Redding'in hayatını konu alan biyografi filmi için de kendisi artık düşünülmüyor. Dallas kökenli olmasının da etkisiyle beyzbol takımı Texas Rangers'ın reklamında oynayacaktı, kovuldu. 1 Mayıs'ta yapılacak bu yılki Met Gala'ya katılacaktı, ondan da oldu böylelikle.

Çok geçmeden, yani ertesi gün (19 Nisan) Variety, başka kadınların da Majors'ı benzer suçlamalarla suçladığıyla ve bu amaçla savcılıkla iş birliğine gittiğiyle ilgili bir haber yayınladı. Oyuncunun kız arkadaşıyla ilgili mahkemesi 8 Mayıs’ta. Kendisi suçsuzluğunda ısrarcı ama kariyerinin tepetaklak olduğu artık bir gerçek ve mesele dallanıp budaklanmaya devam ediyor.

Yine de (en azından şimdilik) Marvel filmlerinde Kang'i canlandırmaya devam etmesi bekleniyor. Loki'nin 2. sezonunda rol aldı bile, gelecek iki Avengers filminde de olması planlanıyor. Da 5 Bloods filminde birlikte çalıştığı Spike Lee'nin yeni filmi Da Understudy'nin ve eski basketbolcu Dennis Rodman'ı konu alan biyografi filmi 48 Hours in Vegas'ın kadrosunda da bulunuyor.

Bundan sonrasını ise her zamanki gibi zaman gösterecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER