Netflix'in üye sayısı 232 milyonu geçti!

Netflix'in üye sayısı 232 milyonu geçti!
Netflix
2023'ün ilk çeyrek raporunu açıklayan Netflix'ten güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Netflix, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğini 200 bin üye kaybıyla tamamlamış ve tarihinde ilk kez üye sayısı gerilemişti. Takip eden ikinci çeyrekte ise 970,000 üye daha kaybetmişti. Toparlanmaya devam eden platform, 2023'ün ilk çeyreğinde üye sayısını 1.75 milyon artırdı. 2022'nin dördüncü çeyreğini 230.75 milyonla tamamlayan Netflix'in üye sayısı 232.5 milyona çıktı.

Netflix'in yaptığı duyuruya göre gün geçtikçe gerilemeye devam eden ve sürdürülemez duran DVD teslim işinden 29 Eylül itibarıyla vazgeçiliyor. Netflix ilk kurulduğunda DVD kiralama şirketi olarak faaliyete geçti ve dijital yayın platformu olarak kendisini konumlandırdıktan sonra büyük bir gelişim gösterdi.

Şirketin üstünde durduğu bir diğer nokta ise "şifre paylaşımı" oldu.

Şifre paylaşımını azaltmayı hedefleyen Netflix'in yeni sistemini Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya'da uygulamaya koyduğu haberini vermiştik. Buna göre 2 kişilik standart hesap sahipleri daha cüzi bir miktarla aynı evde yaşamadıkları bir kişiyi, 4 kişilik Premium hesap kullanıcıları ise benzer şekilde iki kişiyi ekstra üye olarak ekleyebiliyor.

Bazı ülkelerde yaptığı denemeden beklediği performansı aldığını belirten Netflix'in açıklamasına göre benzer bir uygulama ABD'de yılın ikinci çeyreğinde uygulamaya konulacak. Türkiye dahil dünya genelinde ne zaman uygulanacağı ise belirsizliğini koruyor.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER