Netflix, şifre paylaşım kurallarını bazı ülkelerde uygulamaya başladı

Netflix, şifre paylaşım kurallarını bazı ülkelerde uygulamaya başladı
Uzun zamandır şifre paylaşımını azaltmak üzere çalışmalarını sürdüren Netflix, yeni getirdiği sistemi bazı ülkelerde uygulamaya başladı.

100 milyondan fazla evde şifre paylaşımı olduğunu belirten şirketten gelen açıklamaya göre Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya'da başlayan uygulama yakında diğer ülkelere de yayılacak.

Buna göre üyeler bir ana lokasyon seçecek ve o evde yaşayan herkes şifre paylaşımında bulunabilecek. Ayarlar bölümüne eklenen yeni özellikle aboneler üyeliklerine giriş sağlayabilecek cihazları kendileri belirleyebilecek. Ayrıca istemedikleri cihazların erişimini kesebilecek.

Üyelik planlarında reklamlı üyelik de dahil olmak üzere en fazla 5 profil açılabiliyor. Premium hesapta içerik indirilebilen cihaz sayıs 6'ya çıkartıldı. Aynı anda içerik izlenebilme özelliğinde ise değişikliğe gidilmedi.


2 kişilik standart hesap sahipleri daha cüzi bir miktarla bir kişiyi, 4 kişilik Premium hesap kullanıcıları ise iki kişiyi ekstra üye olarak ekleyebilecek. Ekstra üyelik kişi başına Kanada'da 7.99 CAD$, Yeni Zelanda'da 7.99 NZD$, Portekiz'de 3.99 Euro ve İspanya'da ise 5.99 Euro şeklinde ücretlendirilecek.

Kullanıcılar üyeliklerini listelerini, oyunlarını ya da tavsiyeleri kaybetmeden yeni bir üyeliğe transfer edebilecek. Tatildeyken ya da şehirden uzakken de Netflix'i sorunsuz şekilde kullanabilecekler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER