Bridgerton serisine yeni bir roman katılıyor: Queen Charlotte

Bridgerton serisine yeni bir roman katılıyor: Queen Charlotte
Netflix'in sevilen dizisi Bridgerton'ın uyarlandığı seriye yeni bir roman katılıyor.

Roman, Queen Charlotte karakterinin gençliğini konu alacak. Serinin yazarı Julia Quinn ile ekran uyarlamasını hazırlayan Shonda Rhimes imzalı roman 9 Mayıs 2023'te ABD'de raflarda olacak ve ön siparişe şimdiden açıldı.

Kraliçe Charlotte'un gençliğimi konu alan yeni uzantı dizi ise 4 Mayıs'ta Netflix Türkiye ekranlarında olacak. Yani dizinin ilk sezonu romandan birkaç gün önce yayına girecek. Bridgerton romanlarını Türkiye'de yayınlayan Epsilon'un yeni romanı ülkemizde yayımlayıp yayımlamayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Her kitabı bir kardeşin mutluluğu bulma hikayesini konu alan Bridgerton serisi 8 kitaptan oluşuyor. Seride 3 yan kitap ve 9 kısa hikaye de bulunuyor. Ancak dizi için yaratılan Kraliçe Charlotte karakteri esasında ana seride bulunmuyor.

Queen Charlotte / Romanın konusu:

1761'de, Eylülün güneşli bir gününde Kral ve Kraliçe ilk kes tanışır. Birkaç saat içinde evlenirler.

Alman bir prenses olarak doğan, Mecklenburg-Strelitz ailesinden Charlotte; güçlü, zeki ve dik kafalı bir gençtir. Yani İngiliz sarayının genç Kral George III'e aradığı türden bir eş değildir. Ancak bağımsızlığı ve sahip olduğu ateş ihtiyacı olan şeylerdir, çünkü George'un sırları vardır... monarşiyi temelinden sarsma potansiyeli olan sırlar.

Asil olarak yeni bir role bürünen Charlotte, sarayın politikalarına alışırken kalbini de korumalıdır, çünkü her ne kadar kendisini uzaklaştırsa da Kral'a aşık olmaktadır. Her şeyden önce yönetmeyi öğrenmeli ve kendisine toplumu yeniden kurma gücünün verildiğini anlamalıdır. Kendisi için, kocası için ve ondan rehberlik ve lütuf bekleyen tüm yenitebaalar için savaşmalıdır. Artık asla yeniden sadece Charlotte olamayacaktır. Kaderini Kraliçe olarak ifa etmek zorundadır.


Queen Charlotte / Dizi hakkında:

Orijinal diziyi hazırlayan Shonda Rhimes, uzantı diziyi de kaleme alırken Betsy Beers ve Tom Verica kendisine eşlik etti.

India Amarteifio'nun genç Charlotte'u canlandıracağı dizide Bridgerton oyuncularından Golda Rosheuvel (Queen Charlotte), Adjoa Andoh (Lady Agatha Danbury), Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton) ve Hugh Sachs (Brimsley) de yer alıyor. Agatha Danbury'nin gençliğine Arsema Thomas, genç Kral George'a Corey Mylchreest hayat veriyor.

Dizide Michelle Fairley, Sam Clemmett, Freddie Dennis, Richard Cunningham, Tunji Kasim, Rob Maloney ve Cyril Nri de rol alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER