HBO Max ve Discovery+'ın birleşme planında değişikliğe gidildi

HBO Max ve Discovery+'ın birleşme planında değişikliğe gidildi
Şirket birleşmesinin ardından geniş çaplı bir toparlanma sürecine giren Warner Bros. Discovery planlarında bir kez daha değişikliğe gitti.

WBD'nin bünyesindeki dijital platformlardan HBO Max ve Discovery+'nin birleşeceği haberini ilk olarak Mart 2022'de almıştık. 2023'ün bahar ayları içerisinde hizmete başlaması beklenen platformun yapısı beklenenden biraz daha farklı olacak. Çünkü WBD, Discovery+'ı ortalıkta tutmaya devam edecek.

Wall Street Journal'ın haberine göre ortak platformda HBO Max'le birlikte Discovery+'ın içeriklerinin önemli bir kısmı DA olacak. 20 milyon civarı abonesi bulunan Discovery+ tekil olarak da hizmete devam edecek. Şirketin bu kararına giden yol ise yeni platformun Discovery+'ın üye sayısında kayba yol açmamasını sağlamak.

ABD'de reklamsız HBO Max üyeliği 15.99$, reklamlı ise 9.99$. Öte yandan reklamsız Discovery+ üyeliği 9.99 ve reklamlı üyelik 6.99$. Discovery+'la zenginleşmiş ortak platformun HBO Max'ten daha pahalı olması bekleniyor. Dolayısıyla Warner Bros. Discovery, daha ucuza mâl olan içerikler yayınlayan ve kâr getiren Discovery+'ın işleyişinin bozulmasını istemiyor.

WBD, bir yandan da HBO Max'ten kaldırdığı içerikleri ücretsiz ve reklamlı biçimde yayınlayacağı yeni bir yayın platformu kurmak üzere hazırlıklarını devam ettiriyor. Şirket, Tubi ve Roku'yla benzer yayın anlaşmalarına imza atarak diğer yayıncılara da içerik lisanslamaya başladı. WBD'nin lisansladığı yapımların arasında “Westworld,” “The Nevers,” “Raised by Wolves,” “FBoy Island,” “Legendary,” “Finding Magic Mike,” “Head of the Class” ve “The Time Traveler’s Wife” gibi projeler de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER