Restore kopyasıyla Geleceğe Dönüş 1 ve 2 filmleri Kundura Sinema’da!

Restore kopyasıyla Geleceğe Dönüş 1 ve 2 filmleri Kundura Sinema’da!
İstanbul’un gözde kültür ve sanat merkezlerinden Beykoz Kundura’da bu hafta sonu, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi sinemaseverlerle buluşurken, Kundura Hafıza’nın disiplinlerarası ve interaktif atölyeleri de çocuklara eğlenceli saatler yaşatacak. 

Robert Zemeckis’in yönettiği, Michael J. Fox ile Christopher Lloyd’un ikonik performansı ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz iki klasiği “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ile “Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2 (1989), 4K kalitesinde restore kopyalarıyla 5 Şubat’ta Kundura Sinema’da gösterilecek. Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ile Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu işbirliğinde hazırlanan ve Sümerbank Deri ve Kundura Sanayi Müessesesi’nin tarihinden yola çıkarak tasarlanan çocuk atölyelerinde bu hafta, “Makinemi Yaptım, Fotoğrafımı Çektim” veKolajla, Afişini Tasarla” adlı atölyeler 6-9 yaş grubundan çocukları bekliyor. Detaylar ve biletler beykozkundura.com’da!
 
Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lardan klasikleri restore edilmiş kopyalarıyla seyirciyle buluşturan programı Pazar Sinema Kulübü, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi ile 5 Şubat Pazar günü başlıyor.
 
Işınlanmaya hazır olun
Robert Zemeckis ile Bob Gale’in dahiyane senaryosu ve Steven Spielberg’in geleceği gören yapımcılığıyla sinema tarihinin en başarılı üçlemelerinden birini yaratan “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) saat 15:00’te, devam filmi “Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2 (1989) de saat 18:00’de gösterilecek. Lise öğrencisi Marty McFly ile eksantrik bilim insanı Doktor Emmett “Doc” Brown’ın, ilkinde 1950’lere, ikincisinde arabaların ve kaykayların uçtuğu 2015 yılına ışınlandıkları filmler; Michael J. Fox ile Christopher Lloyd’un ikonik performansı ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz klasikleri olmayı sürdürüyorlar.
 
beykozkundura.com adresinde Tam 90 TL’den satışa sunulan biletler için iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunulurken, #KunduraGenç ile 25 yaş altı izleyiciye özel biletler 50 TL olacak.
 
Disiplinlerararası ve interaktif atölyeler
Beykoz Kundura’nın arşiv ve araştırma merkezi Kundura Hafıza’nın disiplinlerararası ve interaktif çocuk atölyeleri de, hafta sonu 6-9 yaş grubundan çocukları karşılayacak.
 
Kundura Hafıza Arşiv ve Araştırma ile Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu işbirliğinde hazırlanan ve Sümerbank Deri ve Kundura Sanayi Müessesesi’nin tarihinden ve Fabrika’daki üretim sürecinden yola çıkarak kurgulanan atölye programında bu hafta; “Makinemi Yaptım, Fotoğrafımı Çektim” atölyesi 4 Şubat Cumartesi, Kolajla, Afişini Tasarla” atölyesi ise 5 Şubat Pazar günü Beykoz Kundura’da gerçekleşecek.
 
Hafta sonları Demirane’de brunch keyfi
Etkinlik başlangıcından iki saat önce biletinizi göstererek Beykoz Kundura’ya giriş yapabilir, dilerseniz yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Kunduranın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünyasergisini ücretsiz gezebilirsiniz. Beykoz Kundura’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken; Pazar günü gösterime özel sunulan ve etkinlik bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim ve Kadıköy’e hareket edecek servisleri de ücretsiz kullanabilirsiniz.
 
Hafta sonları Demirane’de brunch keyfi
Etkinlik günleri haricinde, Beykoz Kundura’nın lezzet durağı Demirane Restoran’da Cumartesi ve Pazar günleri sunulan brunch’a randevu alarak katılabilirsiniz. Restorasyonuyla ve zengin menüsüyle dikkat çeken Demirane Restoran, Kundura Bostan’dan sofraya taşınan organik lezzetleriyle hafta sonları 09:00-14:00 saatleri arasında keyif ve lezzet düşkünlerini bekliyor.
 
Ayrıntılı bilgi için:beykozkundura.comBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER