10 diziden iptal/final haberi geldi: Minx, The Nevers, Love Live, Dangerous Liaisons...

10 diziden iptal/final haberi geldi: Minx, The Nevers, Love Live, Dangerous Liaisons...
Son dönemde yine bir çok diziden iptal ya da final haberi geldi.

* Warner Bros. ve Discovery'nin birleşmesiyle kurulan Warner Bros. Discovery, giderleri 3.5 milyar dolar azaltmak üzere çıktığı yolda tartışmalı pek çok karara imza atmıştı. Bunlara devam ediyor.

-- Daha önce 2. sezon onayı verdiği komedi dizisi Minx'in onayını geri alarak iptal etti. 2. sezon çekimlerini yeni tamamlayan dizinin yapım şirketi Lionsgate Television başka yere pazarlamaya çalışacak.

-- Benzer sebeplerden HBO draması The Nevers da iptal oldu. İlk 6 bölümü geçen sene yayınlanan dizi, sezonun ikinci kısmıyla 2023'ün ilk aylarında ekrana dönecekti. Ancak şirket sadece iptalle sınırlı kalmadı, sezonun bölümlerini de (muhtemelen telif ödememek için) HBO Max'ten kaldırıyor. Aynı şekilde daha önce iptal edilen Westworld ve Gordita Chronicles'ın bölümleri de gidiyor. The Nevers’ın kalan bölümlerinin ve Westworld'ün farklı bir yayıncıyla ekrana gelmesi bekleniyor. Deadline’ın haberine göre The Nevers 1B, hikayesini tamamlayıcı bir sona sahipmiş.

-- HBO Max'in 2 sezon süren antoloji ilişki komedisi Love Life da bu yolda iptali gören dizilerden oldu.

-- HBO tarafında Ekim ayında 2. sezonunu tamamlayan komedi dizisi Los Espookys de iptal oldu. 3. sezonu olmayacak.

* HBO Max misali bir yeniden yapılanma sürecine giren AMC ise 2. sezon onayı verdiği Moonhaven için kararını çekti ve iptal etti.

* Bir diğer onay çekme de Starz'dan. Daha başlamadan 2. sezon onayı alan Dangerous Liaisons da beklenen izlenme oranlarına ulaşamadığı için iptal oldu.

* FOX, müzikal drama dizisi Monarch‘ı beklenen reytinglere ulaşamadığı için ilk sezonun ardından iptal etti. Dizi, Ocak 2022’de yayına girecekken COVID nedeniyle sonbahara kalmıştı.

* Netflix, Ekim ayında 8 bölümlük sezonuyla ekrana gelen The Bastard Son & The Devil Himself'i iptal etti.

* Hulu’nun yayınladığı animasyon komedi dizisi Animaniacs 3. sezonuyla sona erecek. Final sezonu 17 Şubat’ta başlayacak.

* ABC, Şubat ayında proje onayı verdiği suç draması Avalon'u pilot bölümünü gördükten sonra yayınlamaktan vazgeçerek iptal etti. Başrolünde Neve Campbell'ın olduğu diziyi kanalın Big Sky dizisini de ekrana taşıyan David E. Kelley hazırlıyor.

Yapım şirketi A+E Networks, projeyi farklı yayıncıya pazarlamaya çalışacak. Benzer bir olay daha önce A+E Networks/Kelley projesi The Lincoln Lawyer'da da yaşanmıştı. Neve Campell'ın da yer aldığı diziden CBS vazgeçince Netflix aldı.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER