TRT Dijital'in süper kahraman dizisi Altay'ın kadrosu belli oldu

TRT Dijital'in süper kahraman dizisi Altay'ın kadrosu belli oldu
İlk Türk süper kahraman evreni olarak tanıtılan T World'ün içinde yer alan "Altay" dizisinin kadrosu belli oldu. Kadroyu özel haberle Deadline duyurdu.

TRT'nin hazırlıkları devam eden dijital platformu TRT Dijital'de yayınlanacak dizinin kadrosuna Cem Özer, Batuhan Bayar, Aslı Sümen, Beste Kökdemir, Elif Doğan, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Toprak Sergen ve Muhammet Uzuner katıldı.

T World Sinematik Evreni'nin prodüksiyonu geçtiğimiz yaz başlamıştı. Bobby Roth (Agents of S.H.I.E.L.D., Lost) ise süpervizör yönetmen olarak görev aldı. İlk kez Aralık 2019'da gündeme gelen dizide birçok kültür kendisine yer bulacak ve dizi, 4 sezon / 26 bölümden oluşacak. Hikayesi günümüzde geçen T World Sinematik Evreni doğu medeniyetinden ve bilimin altın çağından ilham alıyor. Son teknolojiyi kullanan yaklaşık 35 ölümlü süper kahraman savaş, pandemi ve çevresel problemler gibi evrensel sorunların yanı sıra kendi evrenlerindeki kötüler gibi birçok sorunla mücadele edecek. Dizinin ilk sezonunda "Altay" dahil 6 süper kahramanın ve 4 kötünün tanıtılması planlanıyor.

Yapımcılar Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş evreni başka dizilere, filmlere, oyunlara ve çizgi romanlara genişletmeyi de planlanıyor. Konsepti ve süper kahramanları Bülent Turgut tarafından tasarlanan projenin senaryosunu Turgut'la birlikte Halid S. Şimşek kaleme aldı. Onur Can Çaylı (Game of Thrones) karakter gelişimi üzerinde çalıştı. Dizinin bölümlerini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun yönetti. Dusan Hyska (Skyfall) ise live action sekansları yönetmek üzere onlara katıldı.

T World Entertainment'ın yapımcılarından Bülent Turgut projeyle ilgili olarak şunları söyledi; “Bu projeye ‘Yüzyıllardır yaşadığımız coğrafyanın süper kahramanı kim?’ diye sorgulayarak başladık. 1400 yıllık bir zaman dilimini kapsayan bu evreni böyle inşa ettik. Tarihe gönderme yapan kostümlere sahip süper kahramanlarımız, insani özellikleriyle ön plana çıkıyor. Çekimler, ana karakterlerimiz olan süper kahramanların ekolojik sorunlara, savaşlara, çatışmalara, salgın hastalıklara ve gezegenimizi kıyamete sürükleyen diğer felaketlere karşı savaştığı T- World Evreni’nin çeşitli boyutlarını yansıtan setler arasında geçiş yapan çok yoğun bir programla başladı.”


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER