İlk Türk süper kahraman evreni T World, TRT'nin dijital platformunda izleyici karşısına çıkacak

İlk Türk süper kahraman evreni T World, TRT'nin dijital platformunda izleyici karşısına çıkacak
İlk Türk süper kahraman evreni T World, TRT'nin hazırlıkları devam eden dijital platformunda izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Variety'nin özel haberine göre T World Sinematik Evreni'nin prodüksiyonu Temmuz sonunda başlayacak. Bobby Roth (Agents of S.H.I.E.L.D., Lost), süpervizör yönetmen olarak görev alacak.

İlk kez Aralık 2019'da gündeme gelen dizide birçok kültür kendisine yer bulacak ve dizi, 4 sezon / 26 bölümden oluşacak. Hikayesi günümüzde geçen T World Sinematik Evreni doğu medeniyetinden ve bilimin altın çağından ilham alıyor. Son teknolojiyi kullanan yaklaşık 35 ölümlü süper kahraman savaş, pandemi ve çevresel problemler gibi evrensel sorunların yanı sıra kendi evrenlerindeki kötüler gibi birçok sorunla mücadele edecek.

Dizinin ilk sezonunda "Altay" dahil 6 süper kahramanın ve 4 kötünün tanıtılması planlanıyor. Variety'nin haberine göre tüm sezonlar TRT'nin dijital platformunda Ocak 2023'te yayında olacak. Dizi, platformun ilk projelerinden birisi olarak ekrana gelecek.

Yapımcılar Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş evreni başka dizilere, filmlere, oyunlara ve çizgi romanlara genişletmeyi de planlanıyor. Konsepti ve süper kahramanları Bülent Turgut tarafından tasarlanan projenin senaryosunu Turgut'la birlikte Halid S. Şimşek kaleme aldı. Onur Can Çaylı (Game of Thrones) karakter gelişimi üzerinde çalıştı. Dizinin bölümlerini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun yönetecek. Dusan Hyska (Skyfall) ise live action sekansları yönetmek üzere onlara katılacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER