Güllerin Savaşı ve Sadakatsiz'in Arapça uyarlamaları geliyor

Güllerin Savaşı ve Sadakatsiz'in Arapça uyarlamaları geliyor
Güllerin Savaşı ve Sadakatsiz dizilerinin Arapça uyarlamaları geliyor.

Gazeteci Sina Koloğlu'nun haberine göre Med Yapım ve Ay Yapım'ın MBC Group ile ortaklığının açıklanmasından sonra Türk dizilerinin Arap uyarlamaları büyük hız kazandı. İlk olarak Güllerin Savaşı'nın uyarlaması çekildi. 8,5 ay süren çekimler İstanbul ve Beyrut'ta gerçekleşti. Başrolleri Mahmud Nasr, Pamela El Kik ve Stephai Attallah paylaşıyor. Diziyi Cevdet Mercan ve Hakan Eren yönetti.

Sadakatsiz'in Arapça uyarlamasının çekimleri de İstanbul'da başladı ve yılbaşından sonra Beyrut çekimleri başlayacak. Dizide bölgenin önemli oyuncuları Sulafa Mimar, Qays Sheikh Najib, Maram Ali rol alıyor. Yönetmeni ise Ender Emir. 

Diziler 90 bölüm olacak ve her bölüm yaklaşık 42 dakika sürecek. Koloğlu'nun haberine göre uyarlamalarda katı bir muhafazakarlık olmayacak ve yerli versiyonlarına yakın olacak. Bir sonraki uyarlama içinse Yasak Elma düşünülüyor.

Her iki dizi de MBC'nin MENA bölgesindeki en önemli dijital platformu Shahid'de yayınlanacak. Shahid yakın zaman önce Yalı Çapkını, Tozluyaka, Darmaduman ve Hayat Bugün de dahil olmak üzere birçok Türk dizisini Arapça dublajla kütüphanesine ekledi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER