Ay Yapım ve Med Yapım, MBC Group ile yeni bir anlaşmaya imza attı

Ay Yapım ve Med Yapım, MBC Group ile yeni bir anlaşmaya imza attı
Türkiye'nin önde gelen yapım şirketlerinden Ay Yapım ve Med Yapım, Suudi Arabistan merkezli televizyon ağı MBC Group ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

Beş yıllık anlaşma Cannes'da devam eden MIPCOM sırasında üst düzey yöneticilerin de katılımıyla duyuruldu. Tarafların kurduğu yeni ortaklık anlaşmasına göre MBC Group, iki şirketin hazırladığı yapımları ilk elden izleyiciyle buluşturacak. Ayrıca Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde Arapça çekilecek yeni ve ortak projeler de hazırlanacak.

Ay Yapım'ın CEO'su Kerem Çatay, anlaşmayla ilgili "MBC Group, Ay Yapım tarafından yayınlanan bir diziyi 15 sene öncesinde ekrana getiren ilk yabancı kanaldı. O zaman zirvedelerdi, şimdi de öyleler. Bu yüzden dramadaki bu yeni dönemde onlarla iş birliği yaptığım için çok mutluyum. Birlikte harika şeyler yapacağımızı biliyorum," sözlerine yer verdi.

Medyapım Grup Başkanı Fatih Aksoy ise anlaşmayı “MBC Group ile yeni ve heyecan verici işbirliğimizi duyurmaktan çok mutluyuz. Bu anlaşmanın her iki taraf için de çok keyifli ve uzun soluklu bir ortaklığın başlangıcı olması en içten dileğimizdir,” sözleriyle duyurdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER