The Crown'ın 5. sezon tanıtımı ve karakter posterleri yayınlandı!

The Crown'ın 5. sezon tanıtımı ve karakter posterleri yayınlandı!
The Crown'ın 5. sezon tanıtımı ve karakter posterleri yayınlandı. Dizi, 9 Kasım'da izleyiciyle buluşacak.

Kadronun yenilendiği yeni sezonda Imelda Staunton ve Lesley Manville, Kraliçe Elizabeth'i ve Prenses Margaret'ı canlandırıyorlar. Jonathan Pryce, Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip'e hayat veriyor. Elizabeth Debicki dördüncü sezonda Diana Spencer olarak yer alan Emma Corrin'den karakteri devraldı. Prens Charles olarak yer alan Josh O'Connor'ın yerine yeni sezon öncesi Dominic West geldi.

Thatcher'ın istifa etmesinin ardından Muhafazakar Parti'nin başına geçen ve Başbakan olan John Major'ı yeni sezonda Jonny Lee Miller canlandırıyor. 4. sezonunu 1990 yılıyla tamamlayan The Crown'ın gelecek sezonu kaldığı yerden devam ederek Prens Charles ile Leydi Diana'nın sorunlu evliliğini işlemeye de devam edecek.

Tahta çıkışının 40. yıldönümüne yaklaşan Kraliçe II. Elizabeth (Imelda Staunton), dokuz başbakan, büyük kitlelere ulaşan televizyonun icadı ve Britanya İmparatorluğu'nun gerileme dönemine tanık olduğu saltanatı üzerine düşünür. Ancak yeni zorluklar ufukta görünmektedir. Sovyetler Birliği'nin çöküşü ve Hong Kong'da egemenliğin devri, uluslararası düzende sarsıntılı bir değişimi işaret etmektedir. Bu değişim, zorlukları ve fırsatları   beraberinde getirir. Bu arada Saray’ı da sıkıntılı günler beklemektedir.

Prens Charles (Dominic West), annesine Diana'dan (Elizabeth Debicki) boşanmasına izin vermesi için baskı yapar. Bu durum, monarşi için anayasal bir kriz ortaya çıkarır. Evli çiftin giderek daha fazla ayrı ayrı hayatlar sürdüğünün görülmesiyle söylentiler gittikçe yayılır. Medyanın bu konuya gösterdiği yoğun ilgi, Diana'nın kendi hayatının kontrolünü eline almaya karar vermesine neden olur. Diana, aile protokolünü çiğneyerek halkın Prens Charles'a gösterdiği desteği zayıflatan ve Windsor Sarayı'ndaki çatlakları açığa çıkaran bir kitap yayımlar.

Mohamed Al Fayed'in (Salim Daw) ortaya çıkmasıyla gerilim daha da yükselecektir. En yüksek düzeyde kabul görmeyi arzulayan Mohamed Al Fayed, kendisine ve oğlu Dodi'ye kraliyet masasında bir yer kazanmak için kendi çabalarıyla edindiği servetini ve gücünü kullanır.

Yayınlanan tanıtımı aşağıdan izleyebilir, posterleri gelecek sayfalarda bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER