The Gangs of New York'un dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı

The Gangs of New York'un dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı
The Gangs of New York'un dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı.

Herbert Asbury'nin 1927'de yayımlanan kitabına dayanan uyarlama projenin yapımını Miramax Television üstlendi. Projenin senaryosunu ise Brett Leonard (Shantaram) kaleme alıyor.

Asbury'nin kitabının hikayesi 1800'li yılların ortasından sonuna doğru geçen yıllarda rakip çeteler arasındaki yüzleşmeyi konu alıyor. Kitap, daha önce film olarak uyarlandı ve Martin Scorsese imzalı film, 2002'de izleyiciyle buluştu. Usta yönetmen dizi versiyonunda yönetici yapımcı olarak görev alacak ve ilk iki bölümde yönetmenlik yapması bekleniyor.

Yeni dizi, filmde Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Liam Neeson ve Brendan Gleeson gibi isimlerin canlandırdığı karakterlerin yerine yeni karakterleri barındıran bir hikayeye sahip olacak. 

Sıradaki filmi Killers Of the Flower Moon'u 2023'teki Cannes Film Festivali'nde görücüye çıkarması beklenen Martin Scorcese, 2013'te Miramax-GK Film ortaklığıyla hazırlanan dizi uyarlamasının ekibine de dahil olmuştu. Önceki uyarlama Amerika'da organize suçun doğumunu konu alacaktı ve Chicago ile New Orleans gibi diğer şehirleri de konu alacaktı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER