Will Smith'in Oscar töreninde attığı tokat için aldığı ceza belli oldu!

Will Smith'in Oscar töreninde attığı tokat için aldığı ceza belli oldu!
Will Smith'in Oscar töreninde Chris Rock'a attığı tokat için aldığı ceza belli oldu.

Smith, Akademi'nin alacağı kararı beklemeden Akademi üyeliğinden 1 Nisan'da istifa etmiş ve bir kez daha özür dilemişti. Törenden 12 gün sonra bir toplantı yapan AMPAS ise Smith'in Oscar törenine ve (online da dahil) bağlantılı etkinliklere katılımını 10 seneliğine yasakladı. Will Smith karar sonrası "Akademi'nin kararını kabul ediyor ve saygı duyuyorum," dedi.

Tokat olayının ardından kimi çevreler oyuncunun Oscar'ının geri alınması ve gelecekteki Oscar'lardan men edilmesi gerektiğini savunsa da Akademi, şimdiye kadar takındığı tutumda değişikliğe gitmedi. Daha önce de Harvey Weinstein ve Roman Polanski Akademi'den uzaklaştırılsa da öncesinde kazandıkları Oscar'lara dokunulmamıştı.

Olay sonrası oyunculuk kariyeri zarar görmeye başlayan Will Smith, yine de gelecekteki Oscar ödülleri için aday olabilecek.

NE OLMUŞTU?

Törende sunum yapmak için sahneye çıkan komedyen Chris Rock, konuşması sırasında oyuncu Jada Pinkett-Smith'in G.I. Jane'in 2. filmine hazırlık yaptığına dair bir şaka yaptı. Saçkırandan muzdarip olduğu için saçlarını uzatamayan Pinkett-Smith'le ilgili şakaya sinirlenen eşi Will Smith, sahneye çıkarak Chris Rock'a tokat attı. O sırada bazı Oscar yayınlarında ses gitti ve Smith'in ettiği küfür yayına yansımadı.

Davetlilerin şaşırdığı göze çarparken kimileri yaşananların kurgu olup olmadığını sorguladı. Ancak sinirli olduğu görülen Will Smith'in verdiği tepkinin gerçek olduğu ortaya çıktı. Gecede En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Will Smith, teşekkür konuşmasında yaşananlara özel olarak değinmedi, ancak Akademi'den ve diğer adaylardan özür dileyerek konuşmasının kapanış kısmında "Akademi umarım beni yine çağırır," cümlesine yer verdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER