18 Mart'a özel içerikler TRT ekranlarında izleyicilerle buluşacak!

18 Mart'a özel içerikler TRT ekranlarında izleyicilerle buluşacak!
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan özel içerikler TRT ekranları ve radyolarından izleyici ve dinleyicilerle buluşacak.
 
Çanakkale Cephesi’nde Türk ordusunun kahramanca verdiği mücadelenin 107. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan özel içerikler TRT televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyicilerle buluşacak. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi programları ile bu kahramanlık destanı tekrar hatırlanacak.
 
18 Mart Çanakkale Zaferi Özel Yayını TRT Haber’de           
1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışının da gerçekleşeceği bu özel günde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi özel yayını TRT Haber’de yer alacak. Çanakkale’den gerçekleşecek ve alanında uzman konuklarla 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin öneminin konuşulacağı özel yayında 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı da canlı olarak ekranlara gelecek.
 
Çanakkale Zaferi’nin sanata yansımaları TRT 2 ekranlarında olacak
Türkiye'nin kültür sanat kanalı TRT 2, birbirinden özel içeriklerle Çanakkale Zaferi’ni ve zaferin sanata etkisini ekranlara taşınacak. “Tarihin Ruhu” ve “Edebiyat Söyleşileri” programları ile Çanakkale Savaşı’nın ve zaferinin tarihe, edebiyata ve sanata etkileri tartışılacak. Ekranlara gelecek olan “Tarih Söyleşileri: Çanakkale Özel Bölüm” programıyla ise zafere giden yol haritası çıkarılacak, dönemin diğer sosyal ve siyasal gelişmeleri de masaya yatırılacak. Ayrıca Koleksiyoner “Çanakkale Savaşı Eserleri Koleksiyonu”, Eşik “Çanakkale Antenna Kulesi” Çanakkale Yolun Sonu (Yerli Sinema) ve Seddülbahir 32 Saat (Dizi) gibi yapımlarda gün boyu TRT 2 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
 
1915 Çanakkale Köprüsü belgeseli TRT ekranlarında
18 Mart 2022’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleşecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü belgeseli yarın akşam saat 19.45’te TRT 1, TRT Belgesel, TRT Avaz ve TRT Kurdî’de, saat 22.30’da da TRT Türk’te ekranlara gelecek. Son yılların en görkemli eserlerinden biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 5 yıllık zorlu inşa sürecinden görüntüler de ilk kez TRT ekranlarında izleyici ile buluşacak.
 
Çocuklar Çanakkale Zaferi’ni TRT Çocuk ile öğreniyor
TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizi kahramanı Pırıl’ın Çanakkale Zaferi özel bölümü yarın saat 11.40, 15.15 ve 18.15’te ekranlara gelecek. Pırıl’ın rehberliğinde artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Şehitler Abidesi’ni gezen çocuklar, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin anlam ve önemini hep birlikte öğrenecek. Saat 17.15 ve 20.55’te yayınlanacak “Babamın Gölgesi 1915” çizgi filmi ile ise Çanakkale Cephesi’nde görev alan bir yüzbaşının çocuklarının savaşın gölgesinde geçen hikâyeleri anlatılacak.
 
Çanakkale Zaferi marş ve türküleri TRT Müzik’te
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü kapsamında TRT Müzik’te özel bir program ekranlara gelecek. Millî Savunma Bakanlığı Armoni Mızıkası Orkestrası eşliğinde Sümer Ezgü, Özlem Üngör, İlker Gökkaya'nın icrasıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi'ne ithafen marş ve türkülerin icra edileceği program bugün saat 17.00’de TRT Müzik ekranlarında olacak.     
 
TRT Radyolarında ise gün boyunca özel konserler, programlar ve söyleşiler dinleyiciyle buluşacak. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER