Uysallar, 30 Mart'ta Netflix Türkiye'de ekrana geliyor!

Uysallar, 30 Mart'ta Netflix Türkiye'de ekrana geliyor!
Netflix, Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan sekiz bölümlük disfonksiyonel aile kara komedisi “Uysallar”ın yayın tarihini duyurdu.

Başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel’in (Olcay Uysal) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı “Uysallar”ın yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Hani deniyor ya
Bunu alan bunu da aldı diye
Meğer bütün hayatım öyleymiş benim
Maaş alan kredi de alır
Gittik aldık
Kredi alan araba alır
Araba alan ev de alır
Ev alan bilmem ne de alır
Sonra bir baktım
Bunu alan bunu da aldı diye diye
En son artık mezar yeri bakıyordum Fevzi
Baya bildiğin aile mezarlığı alacaktım artık
44 yaşında..

“Punk Oktay / Oktay Uysal”
2020 Fevzi Bar - Ankara

Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER