Michael Douglas, yeni dizisinde Benjamin Franklin'i canlandıracak

Michael Douglas, yeni dizisinde Benjamin Franklin'i canlandıracak
Michael Douglas'ın yeni dizi projesi belli oldu. 

Son olarak The Kominsky Method dizisinde rol alan Oscar ve Emmy ödüllü aktör, Apple'ın dijital platformu Apple TV+'ta yayınlanması için hazırlanan bir dizinin kadrosuna katıldı. Douglas, dizide Benjamin Franklin'e hayat verecek.

Dizi projesi, Pulitzer ödüllü yazar Stacy Schiff'in kitabı "A Great Improvisation: Franklin, France, and the Birth of America"dan uyarlanarak hazırlanacak. ITV Studios America ve Apple Studios yapımını üstlenecek. Kirk Ellis (John Addams) senaryoyu kaleme alacak, bölümleri Tim Van Patten (Boardwalk Empire, The Sopranos) yönetecek.

70 yaşında, diplomasi konusunda eğitimi olmayan Benjamin Franklin, monarşiyle yönetilen Fransa'yı Amerika'nın bağımsızlığına destek vermesi için ikna etmek için kariyerinin en büyük kumarlarından birisi oynadı. Sahip olduğu karizma, pratik zeka ve şöhretle İngiliz casusları, Fransız muhbirleri ve muhalifleri aşarak 1778'deki Fransa-Amerika iş birliğinin mimarlarından biri oldu. 

8 senelik Fransa görevi Franklin'in kariyerinin en önemli görevi olurken Amerika'nın 1783'te Birleşik Krallık'tan kazandığı bağımsızlığında büyük rol oynadı. Amerikan Bağımsızlık Bildirisi'ni kaleme alan ve imzalayan kişilerden olan Franklin, ABD'deki 13 koloniyi birleştiren ve bağımsızlık savaşına öncülük eden kuruculardan birisi olarak biliniyor.

Benjamin Franklin'le ilgili 3. projesine hazırlanan Kirk Ellis, HBO mini dizisi John Adams'ı ve History Channel'da ekrana gelen mini dizi Sons of Liberty'yi de hazırladı. Öte yandan Michael Douglas, hazırlıkları devam eden Reagan & Gorbachev dizisinde ise Başkan Ronald Reagan'ı canlandıracak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER