ITV'nin yeni draması Stonehouse'ın başrolleri belli oldu

ITV'nin yeni draması Stonehouse'ın başrolleri belli oldu
İngiliz ITV kanalının yeni draması Stonehouse'ın başrolleri belli oldu ve diziden ilk kare geldi. Dizinin kadrosuna gerçek hayatta evli olan ve daha önce 2002 yapımı Spooks dizisinde de birlikte rol alan Matthew Macfadyen ve Keeley Hawes çifti katıldı.

Üç bölüm sürecek dizi, eski İşçi Partili bakan John Stonehouse’un hikayesini konu alacak. John Preston‘ın (A Very English Scandal) senaryosunu kaleme aldığı gerçek hayattan esinlenme dizinin bölümlerini Jon S. Baird (Stan & Ollie, Vinyl) yönetecek.

Karizmatik, çekici ve kendine güveni tam olan John Stonehouse, Başbakan Harold Wilson hükümetinin önde gelenlerinin de sevdiği ve geleceği parlak görülen bir milletvekilidir. Stonehouse, Kasım 1974'e gelindiğinde Miami’deki lüks bir otelin plajında, kendi ölümünü taklit etmek için denize girer ve düzgünce katlanmış bir giysi yığını bırakır. 

Şok olan halk, eşi Barbara ve üç çocuğu kendisinin boğulduğunu veya köpekbalıkları tarafından yendiğini varsayar. Ancak Stonehouse’un Avustralya polisi tarafından tutuklanmasıyla gerçek ortaya çıkar ve planları suya düşer. İngiltere’ye geri getirilen Stonehouse'ın sekreteri Sheila Buckley ile evlilik dışı bir ilişkiye girdiği, 1960’larda Çek Gizli Servisi için casusluk yaptığı, karmaşık mali durumu ve yakın zamanda ölen bir seçmenin kimliğini kasten çaldığı öğrenilir.

Dizide Emer Heatley, Stonehouse’un sekreteri ve metresi Sheila Buckley'i; Kevin R McNally, Başbakan Harold Wilson'ı; Dorothy Atkinson ise parlementonun önde gelenlerinden Betty Boothroyd'i canlandıracak.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER