Disney, Percy Jackson dizisine resmi onayı verdi

Disney, Percy Jackson dizisine resmi onayı verdi
Percy Jackson dizisi gerçeğe dönüşüyor.

Mayıs 2020'de ilk kez haberi gelen proje Disney'in dijital platformu Disney+'tan resmi onayı aldı. Rick Riordan imzalı roman serisinden uyarlanan "Percy Jackson and the Olympians" için oyuncu arayışları da başladı.

Dizide yönetici yapımcı olarak da yer alan Riordan ve Jon Steinberg uyarlamanın senaryosunu kaleme alacak. Disney+'ın Mysterious Benedict Society dizisinde de görev alan James Bobin yönetmenlik yapacak, 20th Television ise yapımcılığını üstlenecek.

Yarı tanrı olduğunu ve babasının Poseidon olduğunu keşfeden 12 yaşındaki Percy, doğaüstü yeni güçlerini fark ettiği dönemde Zeus, onu şimşeğini çalmakla suçlar. Percy de onu bulmak ve Olympus'a düzenin yeniden gelmesi için Amerika'yı dolaşmak üzere yola çıkar.

Percy Jackson serisinin daha önce ilk iki romanı sinemaya uyarlandı ve başrolde Logan Lerman yer aldı. Filmler gişede 425 milyon dolar hasılat elde etti. Seride "The Lightning Thief ","The Sea of Monsters,” “The Titan’s Curse,” “The Battle of the Labyrinth,” ve “The Last Olympian”  romanları bulunuyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER