Guillermo del Toro'nun hazırladığı Pinokyo animasyonu Aralık 2022'de Netflix Türkiye'de!

Guillermo del Toro'nun hazırladığı Pinokyo animasyonu Aralık 2022'de Netflix Türkiye'de!
Oscar ödüllü yönetmen, senarist ve yapımcı Guillermo del Toro'nun hazırladığı uzum metraj Pinokyo animasyonundan ilk tanıtım videosu geldi. Stop-motion olarak hayata geçirilen Pinokyo, Aralık 2022'de Netflix Türkiye'de olacak.

Pinokyo’nun prodüktörlüğünü üstlenen Guillermo del Toro klasikleşmiş masalın yeniden anlatacağı film için 1930’ların İtalyası’nı, faşizmin ve Benito Mussolini'nin güç kazanmaya devam ettiği bir dönemi seçti. The Jim Henson Company (The Dark Crystal: Age of Resistance) ve ShadowMachine (Bojack Horseman, The Shivering Truth) ise animasyon prodüksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Del Toro ile beraber prodüktörlüğü üstlenen diğer isimler; Lisa Henson, ShadowMachine’den Alex Bulkley, Corey Campodonico ve Exile Entertainment’ten Gary Ungar. Blanca Lista da ortak prodüktör olarak yapımda yer alıyor. Senaryoda ise del Toro’nun yanı sıra Patrick McHale (Over The Garden WallAdventure Time) ekipte yer alıyor ve Mark Gustafson (Fantastic Mr. Fox) yardımcı yönetmen olarak karşımıza çıkıyor. 

Pinokyo karakterinin tasarımında Gris Grimly’nin orijinal tasarımından ilham alan Guy Davis, prodüksiyon tasarımcısı olarak yer alıyor. Filmde izleyeceğimiz kuklalar ise Mackinnon and Saunders (Corpse Bride) tarafından hazırlandı. Seslendirme kadrosundaki isimlerden Ewan McGregor, Cricket'e hayat verirken, Geppetto'yu David Bradley, Pinocchio'yu Gregory Mann seslendiriyor. Finn Wolfhard, Cate Blanchett, John Turturro, Ron Perlman, Tim Blake Nelson, Burn Gorman, Christoph Waltz ve Tilda Swinton de seslendirme kadrosunda yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER