Netflix'ten Scott Pilgrim dizisi geliyor

Netflix'ten Scott Pilgrim dizisi geliyor
Netflix, Scott Pilgrim'e de el attı.

Çizgi romandan filme uyarlanan ve 2010'da sinemaya gelen Scott Pilgrim, bu sefer de anime dizisi olarak izleyiciyle buluşacak. Netflix ve UCP'nin yeni anlaşmasına göre diziyi Pilgrim'in yaratıcısı Bryan Lee O’Malley kaleme alacak ve BenDavid Grabinski'yle birlikte showrunner olarak görev alacak. Bölümleri Abel Gongora yönetecek. Filmin yönetmeni Edgar Wright ve yapımcı ortağı Nira Park ise yönetici yapımcı olarak dahil olacaklar.

2004-2010 arası yayınlanan 6 bölümlük çizgi roman serisi arkadaşlarıyla birlikte garajda çaldıkları Sex Bob-omb adlı müzik grubu olan bir gencin hikayesini konu alıyor. Yakın zaman önce sevgilisinden ayrılan Ramona Flowers'la tanıştığında Scott'ın hayatı değişir. Aralarındaki aşk büyümeden sevgilisinin önceki yedi ilişkisi kendisine meydan okuyunca Scott'ın ilk olarak onlara üstün gelmesi gerekir.

Kadrosunda Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Kieran Culkin, Chris Evans, Anna Kendrick, Brandon Routh, Jason Schwartzman, Brie Larson gibi isimleri bulunduran Scott Pilgrim vs. the World, gişede zarar etmesine rağmen hem eleştirmenler tarafından beğenilmişti hem de takip eden yıllarda oldukça sevilerek kült bir film haline geldi.


The Hated:

Netflix ayrıca bir başka çizgi roman uyarlamasına daha onay verdiğini duyurdu. Kadın merkezli bir hikayeye sahip olan The Hated'in hikayesi ise oyuncular eşliğinde çekilecek.

David F. Walker'ın yazdığı, Sean Daniel Hill'in aksiyon/Vahşi Batı hikayesi ABD'deki sivil savaşın bittiği ve ülkenin ikiye bölündüğü bir evrende geçiyor. Eskiden kölen olan Araminta Free, bu yeni düzende savaş suçlularının ve kaçırılmış kölelerin peşine düşer.

Diziyi Netflix'in Colin Black and White ve When They See Us dizilerinde de çalışan Michael Starrbury hazırlayacak. David F. Walker'ın yaratıcısı olduğu Naomi karakterini konu alan yeni dizi ise 11 Ocak'ta The CW'da yayına başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER