Emily in Paris'e bir tepki de Ukrayna'dan geldi

Emily in Paris'e bir tepki de Ukrayna'dan geldi
Emily in Paris'e bir tepki de Ukrayna'dan geldi.

Dizinin ilk sezonu ülkeyi ve halkı kötü gösterdiği gerekçesiyle özellikle Fransızların tepkisini çekmişti. 22 Aralık'ta yayınlanan ikinci sezonun ardından Ukrayna Kültür Bakanı Aleksandr Tkaçenko, Emily ile dil kursunda arkadaş olan Petra karakteriyle ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Moda zevkinin kötü olduğundan bahsedilen ve sınır dışı edilmekten korktuğu öğrenilen Petra'nın bir bölümde AVM'de hırsızlık yapması ve bu durumun Emily'yi şaşırtması üzerine Telegram hesabından yorum yapan Tkaçenko, karakterin bu şekilde karikatürize edilmesini kabul edilemez ve aşağılayıcı bulduğunu dile getirdi. Ukraynalıların bu şekilde basmakalıplara sokulmasını eleştiren Ukraynalı Bakan, "Yurt dışında Ukraynalılar böyle mi görülüyor?" diye sordu ve Ukrayna basınına göre şikayetini Netflix'e mektup yoluyla da iletti.

Ukraynalı film yapımcısı Natalka Yakimoviç ise gelen eleştirilerle ilgili "Dizilerde kötü karakterler her şey olabilir ama Ukraynalı olamaz, öyle mi? Hepimiz karakter Moskovalı olsun isterdik ama insan her zaman her istediğini elde edemiyor," yorumunda bulundu.

Emily in Paris dizisi yeni sezona dahil olan Alfie karakteri üzerinden İngilizleri sadece publarda içki içip futbol izleyen birileri gibi gösterdiği için de eleştiriliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER