Memet Ali Alabora'lı Four Lives dizisi bu gece BBC'de başlıyor

Memet Ali Alabora'lı Four Lives dizisi bu gece BBC'de başlıyor
Memet Ali Alabora'lı Four Lives dizisi bu gece BBC One'da başlıyor.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan suç draması Stephen Port‘un öldürdüğü Anthony Walgate, Gabriel Kovari, Daniel Whitworth ve Jack Taylor’ın hikayelerini kurbanların aileleri ve arkadaşlarının gözünden anlatacak. Alabora da "Sami Sak" adlı karaktere hayat verecek.

Stephen Merchant’ın başrolünü üstlendiği dizinin kadrosunda Sheridan Smith, Jaime Winstone, Samuel Barnett, Rufus Jones, Robert Emms, Daniel Ryan, Stephanie Hyam ve Leanne Best de bulunuyor. Dizinin senaryosunu Neil McKay kaleme aldı, bölümleri ise David Blair yönetti. Daha önce The Barking Murders ismiyle duyurulan 3 bölümlük mini dizinin diğer bölümleri 4 ve 5 Ocak’ta yayınlanacak. Diziyi ABD’de BBC-ITV ortaklığıyla kurulan Britbox yayınlayacak.

Sosyal medya hesabında diziden bahseden Memet Ali Alabora, "Bu projede yer almak benim için çok değerli idi. 2019 yılında çektiğimiz üç bölümlük bu mini dizi, polisin olaydaki hatalarını araştıran soruşturma devam ettiği için yayınlanmadı. Soruşturma Aralık ayında tamamlandı. Soruşturma, polisin hatalı ve sonraki cinayetlerin önlenebilir olduğunu ortaya koydu. Bu fazlası ile gerçek bir hikaye. Peşin hükümlerin ve ön yargıların nasıl trajik sonuçları olabileceğini çok hazin bir şekilde ortaya koyuyor. Bu gece, yarın ve takip eden gece BBC One'da," sözlerine yer verdi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER